Automatyka do bramy garażowej i wjazdowej

Technologia, która od kilkunastu lat niesłychanie szybko się rozwija, tym samym przynosi nam nowoczesne rozwiązania, które potrafią znacząco zwiększyć nasz komfort codziennego życia. Mowa tutaj nie tylko o smartwatch’ach czy inteligentnych pralkach i lodówkach, ale także o technologii, która wręcz wyręcza nas z nurzących i nierzadko ciężkich zadań.

Nowoczesne bramy do garażu

zdalne sterowanie bramą garażowąNowoczesna technologia potrafi nie tylko w znaczący sposób zwiększyć nasz komfort dnia codziennego

, ale wręcz wyręczyć nas z niektórych obowiązków, a także zadbać o bezpieczeństwo nas samych oraz naszego domu. Co więcej, potrafi to zrobić jedno urządzenie i nie jest to wcale nasz telefon komórkowy podłączony do monitoringu, a automatyka do bramy. Najczęściej urządzenie to kojarzy nam się z wygodą pozwalającą na zdalne sterowanie bramą garażową albo wjazdową. Tymczasem choć rzeczywiście automatyka sprawia, że nie musimy za każdym razem wysiadać z auta, czy wychodzić z domu, aby otworzyć bądź zamknąć bramę, to jednak w praktyce daje nam znacznie więcej zalet. Jedną z nich jest bezpieczeństwo podczas użytkowania takiej bramy. Specjalne czujniki zainstalowane w napędzie do bram pilnują tego, aby brama niezależnie czy wjazdowa, czy garażowa, nie zamknęła się podczas korzystania z niej. Działa to w taki sposób, że czujnik blokuje bramę do momentu, gdy coś stoi jej na przeszkodzie bez względu na to, czy będzie to przejeżdżające auto, przechodzący człowiek, czy jakaś rzecz pozostawiona na przejściu.

Oprócz tego, że automatyka chroni nas samych dba także pod pewnym względem o bezpieczeństwo samej posesji. Jak nietrudno się domyślić brama, która jest zamknięta za pomocą specjalnego siłownika nieporównywalnie ciężej się otwiera, niż tradycyjna brama. Ten opór oraz znacznie większa siła, jaką trzeba włożyć do otwarcia bramy, gdy ta jest zamknięta sprawia, że staje się ona o kilkanaście kilogramów cięższa dla potencjalnego włamywacza. Sam sygnał otwierający bramę pilotem także jest specjalnie kodowany.