Cięcie blachy dachowej

 

Zamawianie blachy na dach domu wiąże się zawsze z tym, że trzeba znaleźć producenta, który nie tylko produkuje blachę, ale również wycina ją na nasze zamówienie. Wiele osób w tym przypadku zagląda do Bydgoszczy, ponieważ jest tam firma zajmująca się nie tylko cięciem, ale również pomiarem dachu przed dokonaniem zlecenia. W ten sposób mamy pewność, że w niczym się nie pomylimy przy zamawianiu blachy.

Cięcie blachy na zamówienie

cięcie blachy bydgoszczJeśli chodzi o blachę dachową, nie ma arkuszy uniwersalnych, służących do każdego pokrycia dachowego. Każdy dom ma inne wymiary. Jeżeli interesuje nas cięcie blachy Bydgoszcz w tym przypadku będzie najlepszym wyborem. Firma wyśle swojego pracownika do nas, a tan dokona wszystkich niezbędnych pomiarów dachu, dzięki czmeu mamy pewność, że się w niczym nie pomylimy. Blacha zostanie podzielona na równe arkusze, które będą wystarczające na pokrycie od szczytu dachu, po jego krawędzie. Trzeba przy tym wziąć również pod uwagę takie rzeczy, jak wypuszczenie dachu nieco do przodu, aby dom estetycznie wyglądał. Firma zajmuję się zarówno cięciem blachy, jak i jej malowaniem za pomocą pistoletu. Możemy uzyskać dowolny kolor blachy, jednak trzeba pamiętać o tym, że lepiej korzystać z kolorów uniwersalnych, ponieważ szybciej znajdziemy inne rzeczy pod kolor, na przykład wkręty do osadzania blachy w drewnie dachowym lub rynny.

Blacha dachowa jest cięta w taki sposób, że jej krawędzie są równe i nie ma z nimi problemu podczas jej montażu. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że taka blacha musi zostać ucięta bardzo równo, aby podczas prac montażowych arkusze się wzajemnie nie porysowały. Jest to dużo bardziej skomplikowane, niż wydaje się to niektórym osobom. Naprawdę trzeba znać się na sposobie cięcia blachy, aby jej nie zniszczyć.