Co podlega angielskiej odprawie celnej?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wymiana handlowa z wyspami brytyjskimi przeszła prawdziwa przemianę, gdy Zjednoczone Królestwo postanowiło wystąpić z Unii Europejskiej, gdzie jednym z filarów jest przecież swobodny przepływ towarów. Teraz trzeba liczyć się z koniecznością przejścia przez odprawę celną w tym kraju.

Jak przebiega procedura angielskiej odprawy celnej?

odprawa celna do angliiZarówno osoby, które chcą importować towary do Anglii jak i eksporterzy musza posiadać stosowne dokumenty. Niezależnie od tego, czy chcemy wnieść drogi przedmiot wychodząc z samolotu, czy też organizujemy transport w celach handlowych, musimy liczyć się z tym, że celnicy sprawdzą dokładnie wszystkie nasze towary. Podczas odprawy celnej musimy złożyć odpowiednie dokumenty, takie jak listy przewozowe oraz komplet papierów dotyczących pochodzenia produktu. Jest to szczególnie istotne w przypadku wwożenia żywności, która musi posiadać odpowiednie atesty i być przebadana, aby nie dało się przenieść z jej pomocą groźnych chorób na teren danego kraju, w tym przypadku Anglii. Jeżeli chcemy wiedzieć, jak przebiega odprawa celna do Anglii to możemy zainteresować się tym procesem szerzej. Zanim przystąpimy do handlu z angielskimi firmami, musimy zająć się przygotowaniem stosownych dokumentów raz pozyskaniem zgód na przewóz różnych towarów. Często są one bardzo potrzebne, aby w ogóle móc przebrnąć przez wszystkie procedury.

Celem tych procedur jest ochrona dóbr pracowników i przedsiębiorców, którzy znajdują się w Anglii. Ma to ochronić ich przed napływem szczególnie tanich wyrobów z innych krajów, na które zostaje w drodze odprawy nałożone cło. Ma to zmniejszyć atrakcyjność towarów, które są produkowane w krajach ,gdzie koszty produkcji są mniejsze, gdyż nie trzeba tyle płacić pracownikom.