Co to okładka kanałowa?

 

Twarde i eleganckie okładki do oprawy to uwieńczenie każdej pracy dyplomowej. Każda z tych prac to nie lada wyzwanie i warto, by uchronić przed zniszczeniem. Zależnie jaki poziom studiów kończymy, może być to praca licencjacka, inżynierska, magisterska  czy doktorancka. Okładki kanałowe świetnie się do tego nadają.

Twarda okładka najlepszym wyborem

twarda okładka kanałowaPrzed oddaniem skończonej pracy dyplomowej trzeba ją najpierw oprawić, by móc zaprezentować. Najbardziej efektownie wygląda twarda okładka kanałowa. Jest to oprawa typu introligatorskiego. Może być w formie miękkiej lub twardej, ale jeżeli chodzi o prace dyplomowe stosowane są te drugie. Obecnie okładki dostępne są w czterech kolorach: zielonym, czarnym, granatowym i bordowym. Okładki kanałowe twarde wykonane są z grubej tektury, która z zewnątrz wykończona jest wysokiej jakości okleiną, o fakturze płótna czy skóry. Metalowa listwa, która występuje zamocowana w grzbiecie powoduję sztywność. Wewnątrz występuje biała wykleina, która współgra z kartkami też w tym kolorze. Oprócz jednolitej okładki, dostępne jest wykonanie napisu, tłoczonego i w złotej barwie. Okładki kanałowe umożliwiają trwałą i szybką oprawę bez konieczności dziurkowania. Kartki umieszcza się wewnątrz okładki, zagina i gotowe. Wydruk i oprawa prac realizowana jest od ręki, średni czas oczekiwania na wydruk z oprawą to kilkanaście minut, więc naprawdę niewiele.

Na rynku dostępne są metody oprawy prac, spośród których okładki kanałowe, ze względu na swoją trwałość, elegancję i estetykę  najlepiej się do tego nadają i są najczęściej wybierane. Niskie koszty i wykonanie z najlepszej jakości materiałów to zdecydowane plusy. Ochrona pracy dyplomowej przed zniszczeniem to również powód przemawiający za stosowanie tego rodzaju opraw.