Co wpływa na koszt przeprowadzki?

Osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania najczęściej liczą się z każdym groszem i nie chcą wydawać zbyt dużych pieniędzy na samą przeprowadzkę. Te środki wolą przeznaczyć na remont czy na zakup nowych mebli. Pozostaje więc zadać sobie pytanie czy tanie przeprowadzki są w ogóle możliwe i jeśli tak, to jak jeszcze bardziej obniżyć ich koszt?

Tania przeprowadzka? Tylko z Pol-Kat przeprowadzki Szczecin

 przeprowadzki szczecinOczywiście, że wynajęcie firmy oferującej tanie i solidnie usługi jest możliwe. Trzeba tylko skorzystać z czyjegoś polecenia lub samemu znaleźć spółkę, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom. Jeżeli przykładowo nie chcemy wynajmować żadnych pracowników, to możemy zdecydować się na sam transport bagażowy. To na pewno obniży koszty, ale z drugiej strony będziemy musieli liczyć się z dodatkowym nakładem pracy. Samodzielnie będziemy musieli spakować, przewieźć i rozpakować nasz dobytek. W przypadku skromniejszej przeprowadzki z pewnością damy sobie z tym radę. Jeżeli jednak mamy zamiar ze starego mieszkania zabierać nie tylko ubrania i osobiste bibeloty, to sama bagażówka może nam nie wystarczyć. Nie dość, że będziemy musieli wynająć większy samochód, to jeszcze będzie trzeba zatrudnić kilka dodatkowych osób, które pomogą nam przenosić wszystkie meble.

Jak w takim przypadku można obniżyć koszty? Jednym z rozwiązań jest wynajęcie firmy w środku tygodnia. Przyjęło się, że w weekend ceny za takie usługi są nieco wyższe. Poza tym na koszt przeprowadzki wypływa także odległość od miejsca docelowego. Możliwość dobrego dojazdu i piętro z którego będzie się wynosić wszystkie meble. Logicznym jest, że z czwartego piętra bez windy trudniej się znosi meble niż z parteru, czy nawet z pierwszego piętra, a co za tym idzie koszt jest większy. Cena za taką usługę wzrasta również wtedy, gdy samochód bagażowy nie może podjechać pod samą klatkę. Dlatego też, im lepszy dojazd tym lepiej. Nie bez znaczenia jest także budownictwo. Jeżeli będziemy wprowadzać się do nowo powstałego bloku, to pewnie ma on windę i szersze korytarze. Wtedy łatwiej jest wnosić meble i można negocjować ceny.

Wpis powstał dzięki uprzejmości Pol-Kat: przeprowadzki Szczecin