Czym jest street workout?

Czy tak właściwie jest street workout?  Street workout to sport polegający na ćwiczeniach fizycznych wykonywanych w miejscach publicznych, takich jak parki, plaże i ulice miast. Istnieje wiele rodzajów street workoutu, w tym kalistenika i ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Za street workout uznaje się również siłownie publiczne na świeżym powietrzu, z których skorzystać może właściwie każdy. Więcej na ten temat poniżej.

O sporcie w miejscach publicznych

street workoutJak pewnie niewiele osób ma tego świadomość, street workout powstał w Rosji na początku  XXI wieku i szybko rozprzestrzenił się na cały świat. Pierwszą grupę street workout stworzył Dmitry Klokov (olimpijczyk w podnoszeniu ciężarów) i jego przyjaciele w 2005 roku. Jest on podobny do parkour, ale zamiast biegania i skakania przez przeszkody, street workout skupia się na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała, takich jak pompki, podciąganie i przysiady. Street workout uprawiają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ale jest on szczególnie popularny wśród kobiet, ponieważ mogą one zacząć od prostych ćwiczeń z ciężarem własnego ciała, takich jak pompki i przysiady, a następnie przejść do bardziej zaawansowanych ruchów, które wymagają większej siły i elastyczności. Street workout to przede wszystkim siła, moc, zwinność i wytrzymałość – wszystkie atrybuty potrzebne do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej lub sportu.

Treningi uliczne, czyli street workout, są popularne, ponieważ są dostępne dla każdego, niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej. Są też bezpłatne i łatwe do nauczenia. Nie trzeba przepłacać za karnety na siłowni i wykorzystujemy siłę własnego ciała do ćwiczeń, a to najlepszy rodzaj treningu. Oczywiście dodatkowe wykorzystanie lekkiego ciężaru nigdy nie zaszkodzi, jednak trzeba być ostrożnym.