Czym się kierować kupując węgiel ekogroszek?

W domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się piece centralnego ogrzewania zasilane paliwem stałym. Pomimo dostępności wielu nowoczesnych i ekologicznych źródeł ciepła to właśnie miał, ekogroszek czy pellet królują w większości domowych kotłowni. Kupując opał warto wiedzieć czym się przy jego wyborze kierować. Dla większości kupujących najważniejsza jest cena.

Kaloryczność i wydajność ekogroszku jest różna

jaki ekogroszek najlepszyKupując paliwo stałe takie jak ekogroszek czy pellet zwróćmy szczególną uwagę na jego kaloryczność. Można kupić opał o różnej kaloryczności i to się dotyczy zarówno pelletu jak i ekogroszku. Kaloryczność to nic innego jak wydajność takiego opału. Im większa jest ta wydajność tym więcej ciepła uzyskamy z mniejszej ilości opału. Za tym idzie opłacalność, a za tym koszty, jakie trzeba ponieść na całoroczne ogrzewanie budynku mieszkalnego. Mając dostęp do internetu można łatwo sprawdzić jaki ekogroszek najlepszy kupić, żeby uzyskać maksymalny efekt grzewczy. Opał można zamówić przez internet i nawet nie trzeba jechać do składu węgla, żeby zakupić do domu ekogroszek czy pellet. Co więcej, przez internet kupuje się paliwo stałe zapakowane w worki i poukładane na paletach, dzięki czemu w kotłowni nie ma brudu i bałaganu. Wydajny opał, jakim jest ekogroszek, sprawdza się w każdym domu o każdej powierzchni. Moc grzewcza kotła centralnego ogrzewania zależy od konkretnego pieca, ale wydajność cieplna opału zależy od jego kaloryczności.

Przeważająca liczba pieców centralnego ogrzewania w polskich domach przystosowana jest do spalania ekogroszku. Są to oczywiście najnowocześniejsze kotły c.o., które sterowane są praktycznie automatycznie. Najnowsze piece są również bardzo ekologiczne, więc dym z komina jest w miarę czysty i bezpieczny dla środowiska.