Darmowa wersja oprogramowania

Jeżeli posiadamy własną firmę, to automatycznie musimy mieć także zespół doświadczonych pracowników, dobry pomysł na biznes i podstawowe wyposażenie. Przydałoby się także trochę szczęścia i jakieś umiejętności. Na pierwszy rzut oka prowadzenie firmy jest dosyć proste. Owszem lista zalet jest długa, ale obowiązków także jest wiele. Z jednej strony mamy pełną niezależność i możliwość rozwoju, a z drugiej musimy mieć stale rękę na pulsie i musimy przestrzegać obowiązujących zasad. Jedną z takich kwestii są rozliczenia podatkowe. Nikt z nas tego nie lubi, ale należy to do naszych obowiązków.

I tak na przykład księga przychodów i rozchodów powinna być regularnie prowadzona nie tylko przez osoby prowadzące jednoosobową działalność, ale także przez spółki. Jeżeli nie mamy doświadczenia w robieniu takich rozliczeń, to powinniśmy zatrudnić osobę z odpowiednim wykształceniem. W dobie naszych czasów większość takich zadań wykonuje się przy użyciu specjalistycznych programów. Ich wybór jest spory, i nie zawsze musimy decydować się na płatne wersje. Jeżeli faktycznie nasza działalność jest skromna i jeśli dotyczy tylko nas, to darmowa wersja będzie jak znalazł. Jak wiadomo profesjonalne oprogramowanie dla firm jest bardzo drogie. Kosztuje nie tylko jego zakup, ale także wdrożenie i szkolenie pracowników. W wielu przypadkach podstawowa wersja, która jest ogólnodostępna dla każdego użytkownika w zupełności wystarczy. Musimy mieć jednak świadomość, że takie systemy mają liczne niedociągnięcia i że nie gwarantują nam bezpieczeństwa danych. Przesyłanie i przechowywanie informacji nie odbywa się w sposób szyfrowany, a przez to nie zawsze poufne dane są bezpieczne. Poza tym jeżeli takie systemy ściągamy z niesprawdzonych stron, to mogą być one zainfekowane jakimiś wirusami, a przez to mogą zagrażać naszym komputerom. Niemniej jednak wypróbowanie takich darmowych rozwiązań pomoże nam podjąć decyzję o zakupie płatnych wersji, dzięki którym pełna księgowość będzie prowadzona na najwyższym poziomie.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://dgcsnet.pl/oprogramowanie/dla-biura-rachunkowego/ksiegowosc/ksiega-przychodow-i-rozchodow-infor-dgcs-system-dla-biur