Dekorujemy balkon za pomocą skrzynek

 

Z racji tego, że zbliża się lato, postanowiłam w jakiś wyjątkowy sposób urządzić swój balkon. Do mojego nowego mieszkania przeprowadziłam się na jesień, nie miałam więc większej okazji do korzystania z balkonu w ciepłe dni. A jest na nim stosunkowo sporo wolnego miejsca. Moim celem stało się stworzenie na nim małego ogródka, który dodatkowo umili czas.

Dekoracyjne skrzynki na balkon

ozdobne skrzynki drewnianeWiększość osób, które kupują mieszkania, zwraca uwagę na to, czy w mieszkaniu znajduje się balkon. Jest to miejsce, które w jakimś stopniu staje się namiastką ogrodu i pozwala nam przebywać na świeżym powietrzy bez konieczności wychodzenia z domu. Ja również w trakcie kupowania mieszkania postawiłam na to, żeby znalazł się w nim balkon. Obecnie jestem w trakcie opracowywania jego wyglądu, tak, żeby można na nim było przebywać latem w miłej atmosferze. Z racji tego, że uwielbiam kwiaty, kupiłam ozdobne skrzynki drewniane i zrobiłam na jednej ścianie półki z tych płyt. Na skrzynkach poukładałam rośliny w doniczkach. Dzięki temu powstała piękna ściana zieleni. Początkowo chciałam zorganizować sobie od znajomego zwykłe skrzynki i na własną rękę zająć się ich przerabianiem. Jednak ostatecznie kupiłam gotowe skrzynki dekoracyjne, które nie są wcale takie drogie, ale zaoszczędziły mój czas. Wszystkie skrzynki przeze mnie kupione, są bardzo stabilne i wytrzymałe. Spokojnie mogłam na nich postawić cięższe doniczki. Każda skrzynka pomalowana jest na nieco inny kolor, przez co mam dużo barw na balkonie.

Urządzając mój balkon, postawiłam na dużą ilość zieleni. Jak chodzi o kwiaty, to umieściłam jej na półkach, które wykonałam z drewnianych skrzynek. Takie skrzynki stają się coraz bardziej popularne zarówno w aranżacjach tarasów czy balkonów, jak i w domach.