Do gabinetu psychologicznego chodzę raz w tygodniu

Ostatnie dwa lata były dla mnie dosyć ciężkie. Podobnie pewnie jak dla większości Polaków. Mam na myśli tą całą pandemię, której chyba już się nie pozbędziemy. Musiałem zmierzyć się w tym czasie z utratą pracy i powszechnie zalecaną izolacją, co wpłynęło na mnie bardzo negatywnie. O wiele lepiej z pandemią poradziła sobie moja żona i nasz ośmioletni obecnie syn.

Od zeszłego roku korzystam z pomocy psychologicznej

rekomendowany gabinet psychologiczny w SosnowcuPrzetrwałem okres kilkumiesięcznego bezrobocia i wróciłem do swojej ulubionej pracy w branży finansowej. Tylko, że moja praca była uzależniona od sytuacji pandemicznej. Odkąd zaczęła się pandemia nie byliśmy z rodziną na wakacjach, no bo cały czas człowiek bał się, żeby się tym covidem nie zarazić. Przez to wszystko nabawiłem się nerwicy, z którą w pewnym momencie musiałem się zmierzyć. Lęk paraliżował mnie do tego stopnia, że nie byłem w stanie funkcjonować. Odwiedziłem wówczas rekomendowany gabinet psychologiczny w Sosnowcu i poprosiłem o pilną pomoc. Otrzymałem wsparcie ze strony pracujących tam psychoterapeutów i do dzisiaj regularnie korzystam z ich pomocy. Dzisiaj nie wstydzę się o tym rozmawiać, bo wiem jak wielu Polaków ma podobne problemy zdrowotne. Kiedy jednak szukałem pomocy to celowo znalazłem gabinet położony kilkadziesiąt kilometrów od miejscowości, w której mieszkam. Z tej pomocy jestem do tego stopnia zadowolony, że ta odległość od gabinetu nie stanowi dla mnie najmniejszego problemu.

Dzięki długotrwałej terapii psychologicznej i psychoterapeutycznej dzisiaj funkcjonuję bez paraliżującego lęku. Chciałbym każdemu polecić poradnię, do której trafiłem. Wciąż jednak niewiele osób dzieli się z innymi swoimi problemami. Ja nawet lubię opowiadać o swoich perypetiach, bo być może dzięki temu ktoś inny też poszuka takiej pomocy.