Do sprzątania na budowie zamówiłem kontener

Nasz nowy dom budowaliśmy przez okrągłe trzy lata. Za chwilę będziemy się do niego wprowadzać, ale na razie równamy ziemię i sadzimy trawę. Dopiero co skończyliśmy prace porządkowe a było co sprzątać. Resztki materiałów budowlanych, niepotrzebne i zużyte narzędzia czy też różnego rodzaju folie i papierowe opakowania – to wszystko zalegało na naszym podwórku.

Wynajęcie dużego kontenera było koniecznością

kontener na odpady budowlane kraków niska cenaSprzątanie wokół naszego nowego domu zacząłem od znalezienia firmy wynajmującej kontenery budowlane. Następnie skontaktowałem się z nimi i zamówiłem największy z możliwych pojemników. Kontener wynająłem na trzy dni, bo stwierdziłem, że spokojnie poradzę sobie z posprzątaniem wszystkiego w tym czasie. Tony gruzu i popękanych pustaków nie stanowiły dla mnie żadnego problemu dzięki temu, że wynająłem kontener na odpady budowlane Kraków niska cena bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Mogę napisać tylko tyle, że wynajęcie największego z kontenerów wraz z podstawieniem na budowę i oczywiście jego odebraniem kosztowało mnie pięćset złotych za wspomniane trzy dni. Jest to naprawdę minimalna stawka, ale bez kontenera posprzątanie po budowie byłoby przecież niemożliwe. Nie mając kontenera musiałbym chyba wynająć samochód ciężarowy, ale to byłoby niemożliwe, bo nikt nie podstawiłby mi na budowę ciężarówki na kilka dni. A teraz wszystko jest już elegancko posprzątane, a świeżo posadzona wokół domu trawa zaczyna już kiełkować.

Z doprowadzeniem terenu budowy do porządku miałem o tyle łatwiej, że w trakcie budowy staraliśmy się sprzątać na bieżąco. Śmieci, które dało się wrzucić do standardowych pojemników usuwaliśmy od razu jak się tylko pojawiały. Najwięcej do posprzątania było oczywiście gruzu, ale do jego usunięcia wystarczył jedynie kontener i solidna łopata.