Dobre ocieplenie garażu

Kiedy budujemy garaż, który ma być dla nas w odpowiednim stopniu funkcjonalny i właściwie zabezpieczać nasz samochód i wszelkiego typu akcesoria, które przechowujemy w tym pomieszczeniu. Trudno byłoby nam mówić o bezpieczeństwie w naszym garażu, jeśli nie charakteryzowałby się on właściwym komfortem termicznym związanym z zagwarantowaniem odpowiedniej izolacji w tym pomieszczeniu.

Dostępność wełny lamela

wełna lamela garażowaElementem, bez którego konstrukcja garażu nie byłaby pełna, niewątpliwie jest dach i to, z jakich elementów wykonany jest strop. Jednym z materiałów, który może zostać przez nas wykorzystany podczas realizacji izolacji stropu jest wełna lamela garażowa, która bez problemu dostępna jest dla nas w zdecydowanej większości sklepów specjalizujących się w sprzedaży produktów budowlano-remontowych. Co więcej, produkty te realizowane są przez różnych producentów, więc możemy dokonać zakupu wełny cechującej się różną grubością i rozmiarami, co jest dość istotne z uwagi na fakt, iż wełna lamelowa zwykle sprzedawana jest w płytach. Oczywiście, możemy je przyciąć do takiego wymiaru, który jest dla nas najwygodniejszy, ale zwykle zależy nam na jak największym dopasowaniu produktów już w momencie zakupu. Wełna lamelowa charakteryzuje się dość wysokim współczynnikiem ciepła i stanowi też dobre zabezpieczenie przed ogniem. Ze względu na wysoką ogniotrwałość, w przypadku ewentualnego pożaru produkt ten daje nam więcej czasu na ucieczkę.

Ze względu na właściwości, jakimi charakteryzuje się wełna lamelowa, jest ona chętnie stosowana przez klientów realizujących, np. konstrukcje garaży podziemnych. W przypadku tego typu rozwiązań cenna jest jeszcze jedna właściwość wełny lamelowej, a mianowicie jej estetyczny wygląd, co sprawia, że nie musimy martwić się dodatkowymi rozwiązaniami w tym zakresie.