Dobry namiot turystyczny

Materiały, które w dzisiejszych czasach są stosowane do produkcji sprzętu turystycznego są bardzo dobrej jakości – wytrzymałe i trwałe. Kupno takiego sprzętu jak namiot turystyczny może nastręczyć wielu trudności, jeśli nie znamy skrótów oznaczających specyfikację produktu. 

Ważne jest to w jakich warunkach planujemy rozbić nasz namiot turystyczny.

namiot turystycznyInny namiot sprawdzi się w klimacie umiarkowanym, a inny w wilgotnym. Ważna jest też forma naszej aktywności i sposób podróżowania, czy jest to piesza wędrówka, czy rajd rowerowy. Zanim zdecydujemy się na konkretny model zastanówmy się jakie funkcje są nam niezbędne, a także jaka konstrukcja to nasze absolutne minimum. Pamiętajmy, że modele, które producent odpowiednio profiluje pod daną aktywność czy klimat, zawsze będą droższe. Ważna i istotna jest również waga namiotu, ponieważ jeśli wyruszamy na wyprawę i zabrać ze sobą musimy jedzenie, picie i resztę sprzętu każde uszczknięcie kilograma nas odciąży. Namiot turystyczny nie powinien zajmować dużo miejsca, po złożeniu powinien zmieścić się do niewielkiego plecaka, bądź dać się przypiąć do roweru.

Kiedy odwiedzimy już internetowy sklep sportowy, lub wybierzemy się do sklepu bezpośrednio musimy zapamiętać kilka rzeczy. Przygotujmy się do tych zakupów dobrze, wiedzmy jakie parametry nas interesują, ile pieniędzy możemy przeznaczyć, do jakiej aktywności będziemy ją potrzebować. Bądźmy najprościej mówiąc wymagającym i przygotowanym klientem. Nie warto również kupować w pierwszym lepszym sklepie, warto porównać ceny, pooglądać. Warto również pójść do sklepu i obejrzeć kilka modeli, aby wybrać najlepszy. W takich sklepach warto również zapytać o gwarancję na zakupiony model, a także o obowiązujące obniżki, a nuż nam się uda. Fajnym rozwiązaniem jest założenie sobie karty stałego klienta, a także jeśli jest taka możliwość poproszenie ekspedienta o zapisanie maila i wysyłanie informacji dotyczących promocji.