Dobry wózek rowerowy

Żadnego dziecka nie trzeba dwa razy wołać, kiedy chcemy je zabrać na spacer, czy wycieczkę. Maluchy uwielbiają poznawać świat z różnych perspektyw. Może to być w wózku, na rowerze, w foteliku, czy w przyczepce rowerowej.

Czy wózki rowerowe są bezpieczne?

wózek rowerowy dla dzieckaJeżeli lubimy jeździć na rowerach, a nasz maluch ma już ponad sześć miesięcy i potrafi samodzielnie siedzieć, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zakupić wózek rowerowy dla dziecka. Ten sprzęt świetnie się sprawdzi w miejskich, ale także w górskich warunkach. Niektóre modele wózków rowerowych dają możliwość biegania, jeżdżenia na rowerze, a nawet jazdy na nartach z maluchem. Przy wyborze najlepszego wózka, trzeba się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem dziecka i komfortem, a potem można patrzeć na wygląd i dodane gadżety. Każdy wózek posiada pięciostopniowe pasy bezpieczeństwa, które zapina się między nóżkami dziecka. Na wysokości ramion mają one piankowe zabezpieczenia, aby nie uwierały malucha w trakcie jazdy. Siedzisko posiada możliwość regulacji oparcia, dzięki czemu nasze pociechy mogą się nawet przespać w trakcie podróży. Cały wózek jest dość lekki, bo jego stelaż został wykonany z lekkich rurek aluminiowych, które są odporne na odkształcenia. Duże, pompowane tylne koła zostały wyposażone w amortyzatory niwelujące większość wstrząsów, więc jazda jest bardzo przyjemna. Boczne okna zapewniają dobrą widoczność, a przednia, wejściowa klapa zapinana na zamek jest przeźroczysta i maluch może podziwiać widoki z każdej strony.

Wózki rowerowe są świetne do biegania, bo są bardzo zwrotne i lekkie. Dużo kieszeni i schowków powoduje, że wszystkie nasze i dziecka rzeczy schowamy w jednym wózku. Łatwe złożenie i rozłożenie oraz banalnie proste czyszczenie wózka, sprawia, że jest on bardzo praktyczny.