Dobrze oświetlony salon

Na idealny wygląd naszych pomieszczeń wpływa kilka istotnych czynników. Przede wszystkim liczą się meble, kolory oraz dekoracje. Jeżeli te gadżety do siebie pasują, to modna aranżacja przyciąga wzrok i na długo zapada w pamięć. Wpływ na ostateczny wygląd ma także oświetlenie.

Na jakie oświetlenie powinniśmy zwrócić uwagę?

Lampa, oświetlenieBez niego ani rusz, ale wybór pasujących do siebie lamp, żyrandoli i kinkietów wcale nie jest taki prosty. Dawniej urządzając nasze salony, na środku sufitu wieszaliśmy jakieś lampy klasyczne i praktycznie nie potrzebowaliśmy żadnego innego źródła światła. Teraz im więcej punktów świetlnych tym lepiej. Nasz salon powinien być dobrze oświetlony, a jeśli jego okna wychodzą na taras i ogród to oprócz lamp wewnętrznych przydałyby nam się także lampy zewnętrzne. W ogrodzie i na tarasie można przecież się relaksować nie tylko za dnia, ale także wieczorami. Wracając do salonu, to jeśli jego wnętrze jest bardzo współczesne, to będą nam potrzebne także równie nowoczesne lampy sufitowe. Dzieląc salon na strefy możemy powiesić na przykład dwie jednakowe lampy nad stołem, a dwie kolejne tuż obok kanapy ustawionej w strefie wypoczynkowej. Zamiast lamp wiszących możemy wybrać także lampy podłogowe, które będą pasowały do całej reszty. W salonie sprawdza się także mała lampka nocna postawiona na komodzie lub obok ulubionego fotela w którym czytamy książki i gazety.

Co prawda w salonie nie potrzebne nam będą typowe lampy dziecięce, ale robiąc zakupy oświetleniowe warto także zadbać o nasze pociechy. One również muszą mieć modne i funkcjonalne światło.