Dowód osobisty do kolekcji

Hobby bywają bardzo różne. Moim jest kolekcjonowanie dokumentów. Oczywiście, ze względu na prawo nie kolekcjonuję prawdziwych dokumentów, zadowalam się wiernymi replikami. Dzięki temu posiadam pełen przekrój dokumentów, jakie są wydawane w odpowiednich latach. Być może kiedyś będą miały jakąś wartość, aktualnie jednak traktuję je, jako ciekawą pamiątkę.

Wierna kopia dowodu osobistego materiałem kolekcjonerskim

realistyczny dowód osobisty kolekcjonerskiAby dowód osobisty nie został uznany za bezprawnie podrobiony, musi w jakiś sposób różnić się od oryginału. Jednak realistyczny dowód osobisty kolekcjonerski posiada różnice tak drobne, że są praktycznie niezauważalne. Z tego właśnie względu zaopatruję się w dokumenty tylko i wyłącznie u sprawdzonego producenta. Dokumenty są fikcyjne i oczywiście nie mam zamiaru nawet próbować się nimi posłużyć, z reszta każdy z nich posiada niewielką informację, że jest przedmiotem kolekcjonerskim. Dowód jest wykonany w jak najlepszy sposób. Materiał i układ wiernie oddają oryginał. Zawsze zamawiam kilka egzemplarzy dowodu, z różnymi zdjęciami i różnymi danymi, gdyż moim zdaniem jest to ciekawa pamiątka. Wiem z doświadczenia, że chciałabym wiedzieć, jak wyglądały dokumenty mojej babci, dlatego myślę, że kiedyś podczas którejś opowieści zaprezentuję swoją kolekcję wnukom. Historia dokumentów moim zdaniem jest dziedziną bardzo ciekawą, sądzę więc że kiedyś moja kolekcja zyska właśnie wartość historyczną.

Kolekcjonowanie replik dowodów osobistych nie jest zbyt popularnym hobby. Dlatego cieszę się, że udało mi się znaleźć solidnego i niedrogiego dostawcę tego typu rzeczy. Najważniejsze dla mnie jest, że tego typu dokumenty są wykonywane w sposób całkowicie legalny i posiada stosowne informacje na ten temat. Jestem bardzo zadowolona z jakości produktu.