Drzwi – najważniejszy element domu

 

Patrząc na całość, zazwyczaj traci się z oczu elementy składowe i tylko twórca danego „dzieła” wie, jakie one są, jak długo je tworzył lub wybierał. Ile zastawiał się nad kolorem czy rodzajem. Gdy zapraszamy do domu gości, widzą oni dokładnie taką całość. Projektant, inwestor i budowlaniec widzą wszystkie jego elementy.

Kto wchodzi do domu drzwiami?

drzwi katowiceDla gościa domu drzwi są elementem, do których puka i przez które musi przejść. Ten który za nie płacił i je wybierał, wie dokładnie jakiego są rodzaju, gdzie były kupione i ile było ich sztuk. Zapewne pamięta jak się zastanawiał, czy drzwi wejściowe powinny być antywłamaniowe, i jakiego powinny być koloru. Jak ważne jest prawidłowe zamontowanie wszystkich par, by nie zamykały i nie otwierały się same. Zapewne ten, kto je kupował przemierzył wiele sklepów w Katowicach, by je obejrzeć i porównać. Gość w domu nie zastanawia się, czy skrzydło jest prawe czy lewe. Wie to ten, kto je montował. Kolor drzwi jest już zauważalny dla wszystkich, ale najistotniejszy oczywiście dla mieszkańców domu. Ktoś kto wyszukiwał często frazę drzwi katowice wie, że mają różne ceny i trzeba je porównać. Wie także, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością i warto to wcześniej sprawdzić. Zapewne właściciel domu wybierał też, czy chce drzwi pełne, zakryte czy może w części przeszklone. Gość w domu, zwróci na to uwagę, ale nie będzie wiedział, że wybór nie był oczywisty. Oczywiste w tym przypadku jest tylko to, że dom musi posiadać drzwi.

Ich wybór nie jest łatwy, ale większości ludzi sprawia przyjemność. Szczególnie kobietom, bo one najczęściej zajmują się kwestiami estetycznymi. Panowie najczęściej zajmują stanowisko, praktyczne, czysto techniczne. Trzeba pamiętać, że drzwi są najważniejszym elementem domu, bo każdy wchodzi do domu właśnie przez nie.