Duży regał do magazynu

Do pewnego momentu przechowywanie części, farb, narzędzi i wszelkich innych sprzętów w sposób improwizowany zdawało egzamin, jak w każdym jednym amatorskim warsztacie, aczkolwiek tylko do momentu. Od jakiegoś czasu zagracona przestrzeń zaczęła nam mocno przeszkadzać, tak w tworzeniu makiet jak i w składowaniu sprzętu.

Pojemny wielozadaniowy regał magazynowy

regały magazynowe półkowePrzede wszystkim potrzebowaliśmy coraz więcej miejsca na makiety które używane były do pokazów modelarskich oraz do wszystkich innych celów, do jakich zostały stworzone. Zajmowały one ogromną przestrzeń, a w tak małym warsztacie jak nasz zwyczajnie nie było miejsca do ich bezpiecznego przechowywania pomiędzy pokazami, podobnie jak do składowania narzędzi i części. Wyposażyliśmy się więc w regały magazynowe półkowe, na których mogliśmy przechowywać dowolny sprzęt w sposób łatwy i wygodny. Regały te okazały się znacznie wygodniejszym sposobem magazynowania sprzętu niż szafki, gdyż można na nich przechowywać dosłownie wszystko, a same półki mają regulowaną wysokość. Z łatwością można również dołożyć kolejne półki, jeśli ilość fabrycznych jest niewystarczająca do aktualnych potrzeb. Magazynowe regały ze stali mają ogromny udźwig, sięgający kilku ton, dlatego też nigdy nie musieliśmy przejmować się przeładowaniem regałów, mogąc spokojnie trzymać na nich najcięższy sprzęt i nigdy nie sięgnąć nawet w pobliże maksymalnego udźwigu.

Co ciekawe, takie regały nie są wcale szczególnie kosztowne, dlatego też wyposażenie dużego magazynu nie jest wcale dużym obciążeniem dla budżetu dowolnego obiektu. W naszym przypadku, inwestycja w trzy duże regały odbiła się nam natychmiast, zwłaszcza pod względem wygody składowania całego wyposażenia jakie na co dzień używamy do tworzenia makiet.