Efektywne czyszczenie dywanów

Niejednokrotnie w naszych domach można obecnie znaleźć dywany znajdujące się w różnych pomieszczeniach. Trzeba przyznać, że mamy sentyment do tych materiałów i mimo pojawiania się nowych rozwiązań to jednak wielu z nas po prostu z dywanu nie rezygnuje. Jednak nie da się ukryć, że przynajmniej raz na jakiś czas należałoby przeprowadzić odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. 

Sprawdzone pralnie dywanów 

pralnia dywanów wrocławDywany są stworzone z włókien, które mogą w bardzo krótkim czasie ulegać zabrudzeniom. W szczególności tyczyć się to może runa dywanowego, które ma bezpośredni kontakt z różnymi czynnikami. Jednak również i osnowa dywanu może być zabrudzona i wówczas koniecznością jest przeprowadzenie dokładnego prania dywanu. Tego typu usługi świadczyć może specjalistyczna pralnia dywanów Wrocław jest zaś jednym z miast, w którym można bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy tego typu. W takich miejscach dywany najczęściej pierze się metoda określaną jako na wskroś. Sposób ten polega początkowo na bardzo dokładnym odkurzeniu dywanu. Już na tym etapie usuwa się znaczną ilość zanieczyszczeń. Następnym krokiem dotyczącym prania dywanu metodą na wskroś jest spłukanie go dużą ilością zimnej wody. Dopiero po tym etapie można przystąpić do właściwego prania dywanu. Na tym etapie dywan umieszcza się w specjalnej pralce, w której musi on spędzić przynajmniej kilkadziesiąt minut by wszystkie zanieczyszczenia zniknęły. 

Na chwilę obecną w naszym kraju działa mnóstwo firm zajmujących się na co dzień praniem dywanów. Oprócz opisanej przed momentem metody dość często słyszy się również o stosowaniu techniki ekstrakcyjnej. W takim przypadku dywan nie musi być zdejmowany z podłogi i wszystko robi się na miejscu. Taka metoda jednak nie zawsze radzi sobie z wszystkimi zabrudzeniami.