Efektywne urządzenia suwnicowe

Od wielu lat urządzenia suwnicowe wspomagają procesy produkcyjne, magazynowe oraz przeładunkowe. Śmiało można powiedzieć, że przyczyniły się one walnie do rozwoju wielu gałęzi gospodarki. Dzięki nim można w sposób szybki i bardzo bezpieczny przemieszczać ładunki wielkogabarytowe i ciężkie.

Najpopularniejsze rodzaje urządzeń suwnicowych

suwniceProdukowane obecnie suwnice to szeroka gama urządzeń o bardzo zróżnicowanych parametrach pracy. Najczęściej wykorzystywanymi suwnicami są urządzenia bramowe, pomostowe i półbramowe. Na zewnętrznych placach przeładunkowych najczęściej pracują suwnice bramowe poruszające się po natorzu ułożonym na poziomie zero. Wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych umieszcza się natomiast dźwigownice pomostowe i półbramowe. Torowisko suwnic pomostowych umieszcza się na określonej wysokości, a w przypadku urządzeń półbramowych jeden tor jest podwieszony, a podpora mostu porusza się po szynie montowanej na powierzchni hali. Bardzo często dla usprawnienia zadań transportowych w przedsiębiorstwie używa się suwnic konsolowych zwanych również wysięgnikowymi. To co łączy konstrukcyjnie wszystkie suwnice to most warunkujący wartości udźwigu urządzenia. Most składa się z jednego lub więcej dźwigarów, po których poruszają się cięgniki odpowiedzialne za pionowe i poprzeczne manipulowanie ładunkami. Rozpiętości oraz udźwig urządzeń suwnicowych są bardzo różne i dopasowuje się je do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. W przypadku największych suwnic stosuje się najczęściej sterowanie z kabiny operatora, mniejsze rodzaje urządzeń obsługuje się drogą radiową lub za pomocą przewodowej skrzynki sterowniczej.

W Polsce działa pewna liczba znakomitych producentów oferujących bardzo dobre urządzenia suwnicowe wszystkich znanych rodzajów. Więcej informacji na temat tych ciekawych urządzeń znajdziemy na stronach internetowych producentów.