Efektywność technik masażu

Jestem fizjoterapeutą i w swojej pracy staram się wykorzystywać różne metody i techniki terapeutyczne, w zależności od możliwości oraz oczekiwanych efektów terapeutycznych. Oddziaływania z zakresu fizjoterapii obejmują wiele różnego rodzaju metod i technik rehabilitacji. Jako fizjoterapeuci staramy się aby rehabilitacja była kompleksowa. Ważnym elementem fizjoterapii jest także masaż.

Masaż i jego pozytywne działanie

masaż KrakówMasaż jest techniką manualną, w której terapeuta manualnie opracowuje tkanki pacjenta. Podstawowym rodzajem masażu jest masaż klasyczny, jednak wysoką skutecznością wykazują się także inne liczne techniki masażu. Jeśli ktoś jest zainteresowany takim rodzajem zabiegu jak masaż Kraków jest odpowiednim miejscem. Sprawdzony gabinet ma w swojej ofercie nie tylko masaż klasyczny, ale również masaż relaksacyjny, masaż kokosowy oraz wiele różnorodnych technik masażu. Masaż może oddziaływać na ciało oraz umysł. Wśród rodzajów masażu znajduje się masaż sportowy, tensegracyjny, limfatyczny, czy izometryczny. Są to rodzaje masażu, które są wykorzystywane w różnych dolegliwościach bólowych, w chorobach lub w sporcie. Masaż często jest łączony z aromaterapią oraz innymi rodzajami oddziaływań na umysł, aby utrzymać lub przywrócić dobre samopoczucie. Wśród tego rodzaju masażu znajduje się masaż kokosowy lub masaż czekoladą. Dzięki takiemu zróżnicowaniu bodźców działających na ustrój, można nie tylko rozluźnić ciało, ale również odprężyć się psychicznie.

Jako fizjoterapeuta zajmuję się również masażem. Jestem świadomy korzystnego wpływu masażu na organizm, dlatego korzystam z niego również w trakcie prowadzenia terapii. W sprawdzonym gabinecie masaż bazuje nie tylko na działaniu przeciwbólowym, ale także na oddziaływaniu na umysł.