Ekologiczna pielucha dla malucha

Kiedyś nasze mamy nie miały wyjścia i musiały stosować wielorazowe pieluszki do przewijania dzieci, ponieważ nie było jeszcze dostępnych jednorazowych. Kiedy pojawiły się na rynku, to zrewolucjonizowały podejście do pielęgnacji maluchów.

Jakość pieluszek wielorazowych

pielucha wielorazowa ekoWspomniana rewolucja odbyła się kosztem zanieczyszczenia środowiska. Na pewno są one wygodne w stosowaniu, zwłaszcza jeżeli jedziemy na spacer czy dłuższy wyjazd z maluchem. Jednak na co dzień lepiej i zdrowiej jest używać pieluszki ekologiczne, które pozwalają skórze oddychać. Jak wiadomo jednorazowe pieluszki są wykonane z syntetycznych materiałów, zatem skóra nie oddycha, co często powoduje odparzenia. Takiego problemu nie w pieluszkach wielorazowych, ponieważ składają się wyłącznie z naturalnych tkanin. Pielucha wielorazowa eko jest dostępna dla maluchów w każdym wieku. W sprzedaży znajdziemy pieluchy wykonane z bawełny, wełny albo flaneli, które są bardzo delikatne dla skóry dziecka.Z wyglądu do złudzenia przypominają klasyczne pieluchy, z tym, że są bardziej kolorowe i materiałowe. Wewnątrz znajduje się miejsce na wkład z pieluszki tetrowej, który co kilka godzin lub w miarę potrzeby należy wymieniać na świeży. Po zabrudzeniu pieluchy należy prać w specjalnych antybakteryjnych detergentach. Wbrew pozorom korzystanie z wielorazowych pieluch jest bardzo wygodne i przede wszystkim ekologiczne. Na cały okres pieluchowania wystarczy kupić dwie, trzy pary pieluch wielorazowych i komplet przynajmniej 10 pieluszek tetrowych.

Najtaniej pieluszki ekologiczne kupimy w sklepach internetowych z artykułami dla niemowląt. Cena za jedną sztukę kształtuje na poziomie około stu – sty dwudziestu złotych. Są one ręcznie szyte, zatem są bardzo starannie i dokładnie wykonane.