Ekonomiczne płyny do dezynfekcji

Przez wiele lat niektórzy ludzie niezbyt sumiennie podchodzili do codziennej higieny, co często powodowało ich częste infekcje. Obecnie sytuacja się diametralnie zmieniła i myjemy dłonie nawet po kilkanaście razy dziennie.

Jakim płynem odkażać dłonie?

płyn do dezynfekcji rąk 5lOd kiedy na świecie zapanowała pandemia koronowa wirusa, to maseczki ochronne i środki do dezynfekcji stały się produktami najchętniej kupowanymi. Co prawda rok temu był spory problem, aby je dostać, bo wszystkie zapasy zostały wyczerpane, ale  czasem sytuacja się unormowała i teraz kupimy je w aptekach, sklepach ogólnospożywczych, na stacjach benzynowych czy w kioskach. W sprzedaży znajdziemy płyn do dezynfekcji rąk 5L, który jest oferowany w dużych, plastikowych butelkach, ale także w znacznie mniejszych. Płyny odkażające w pojemności od pięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu można mieć zawsze przy sobie, bo mają poręczną formę. Nieco większe w pojemnikach z pompką lub bez mogą mieć dwieście, trzysta pięćdziesiąt, pięćset czy nawet tysiąc mililitrów i sprawdzą się w domu lub w miejscach publicznych takich jak sklepy czy punkty usługowe. To co je wszystkie łączy, to zawartość alkoholu, która powinna być dominująca przy stężeniu przynajmniej sześćdziesięciu procent. Jest to konieczne, ponieważ słabszy alkohol nie poradzi sobie z likwidacją wszystkich wirusów. Wiele rodzajów płynów dezynfekujących dodatkowo zawiera środek nawilżający w postaci aloesu lub gliceryny. Jest to konieczne z uwagi na silne, wysuszające działanie alkoholu.

Przy wyborze środka odkażającego do dłoni, czyli częstego użytku, lepiej wybierać te, które zawierają składniki nawilżające, ponieważ można łatwo zniszczyć sobie barierę ochronną skóry. Takie produkty nie są zbyt kosztwne, gdyż kupimy je już za kilkanaście złotych.