Estetyczna listwa przypodłogowa

Wykończeniem podłogi są listwy. Nie da się w inny sposób pozbyć szczeliny pomiędzy podłogą, a ścianą. To właśnie dzięki takim listwom szczelina znika, a wnętrze zaczyna się prezentować dużo lepiej. Na rynku mamy conajmniej kilka rodzajów takich listw. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto się mocno zastanowić którą wybrać.

Szeroka listwa przypodłogowa koloru białego

listwy przypodłogowe białe mdfJak już wcześniej wspominałem, wybór listw przypodłogowych jest bardzo duży. Możemy je podzielić między innymi ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. Dostępne są listwy plastikowe, drewniane, a także wykonane z płyty mdf. To właśnie te ostatnie z wymienionych zasługują na szczególną uwagę. Listwy przypodłogowe białe mdf to świetny wybór, ponieważ takie listwy posiadają szereg zalet. Po pierwsze są bardzo łatwe w montażu, wystarczy przykleić je do ściany na kleju montażowym. Powinniśmy sobie poradzić z tym samodzielnie, nie musimy zatrudniać do tego profesjonalnej ekipy remontowej, więc trochę zaoszczędzimy. Kolejną zaletą takich listw jest to, że są dość elastyczne, co pozwala na lepsze dopasowanie do ściany, pomimo tego, że ściana nie jest w stu procentach równa. Mdf jest materiałem wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne, a jeśli coś się stanie, to uszkodzenie takiej listwy łatwo naprawić. Wystarczy zaszpachlować gładzią szpachlową do drewna, a następnie pomalować przy pomocy odpowiedniej farby. Warto też wspomnieć o tym, że takie listwy świetnie wyglądają, dzięki czemu całe wnętrze prezentuje się znacznie lepiej.

Listwy tego typu sprzedawane są w różnych szerokościach i to właśnie od szerokości listwy zależy jej cena. Za listwę o szerokości ośmiu centymetrów zapłacimy od kilkunastu do maksymalnie trzydziestu złotych. Zakupu możemy dokonać przez internet.