Firmowy olej konopny

Kannabidiol (CBD) jest organiczną substancją aktywną, którą można zidentyfikować, wyłącznie, w konopiach. W tej informacji, wydaje się, nie ma nic nadzwyczajnego, jednak wiedzieć trzeba iż CBD wykazuje silne właściwości prozdrowotne.

Niedrogie olejki z czystym kannabidiolem

olej z konopii leczniczyJak dowiedziono w badaniach naukowych, oleje CBD, działają antynowotworowo, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i uspokajająco. Nie ma się więc czemu dziwić iż zaleca się ich stosowanie w terapiach wielu schorzeń i dolegliwości, również tych o charakterze przewlekłym. Co ważne, te wyroby, są koncentratami, toteż nawet niewielka ich ilość, pokrywa dzienne zapotrzebowanie na kannabidiol. Niemniej jednak, wiedzieć trzeba, że oleje zawierają nie tylko tę substancję czynną, ale również witaminy, minerały, terpeny oraz kompleks nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega. Nie stwierdzono, aby stosowanie regularne spożywanie tego wyrobu, powodowało działania niepożądane czy też efekty uboczne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować je, nawet, przez całe życie. Zwłaszcza, że istnieją choroby przewlekłe, które wymagają codziennego ich podawania. Olej z konopii leczniczy znaleźć możemy w sklepach zielarskich, jak i tych, które zajmują się dystrybucją tylko produktów z CBD. Natomiast, gdy chodzi o ceny, najtańsze z nich możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, a te najdroższe, to wydatek, nie większy, niż sto pięćdziesiąt – dwieście złotych.

W sklepach konopnych znaleźć możemy oleje

, pochodzące tak od polskich, jak i zagranicznych producentów. Nie podejmujemy się klasyfikowania ich na lepsze i gorsze, albowiem, każdy olej jest tak samo skuteczny, a różnice między nimi sprowadzać się mogą, co najwyżej, do smaku, barwy oraz, oczywiście, ceny.