Foliowanie pudełek – po co i u kogo?

Posiadanie własnej firmy zazwyczaj kojarzy się z kosztami opakowań, o ile dana działalność zajmuje się działem produkcji. Samodzielne wykonanie projektu opakowania oraz zafoliowanie całości w celu odpowiedniego zabezpieczenia w transporcie bywa pracochłonne i męczące. Może lepiej to komuś zlecić?

W jakim celu foliujemy pudełka? 

foliowanie pudełekZałóżmy, że chcielibyśmy zająć się produkcją czasopisma zawierającego interesujące artykuły oraz cotygodniową porcję wiadomości ze świata. Foliowanie pudełek zawierających nowe wydanie pozwala na odpowiednie zabezpieczenie lekkich czasopism. Taki plan musi wiązać się z wysokimi kosztami związanymi z opakowaniami oraz folią zabezpieczającą okładki nowych egzemplarzy. Wypuszczanie raz w tygodniu nowej serii produktu generuje potrzebę posiadania odpowiedniej maszyny do zgrzewania plastiku – nowoczesnej maszyny. Takie urządzenia kosztują krocie, przez co dostęp do tego procesu jest utrudniony. Posiadanie tak zaawansowanego urządzenia w celach prywatnych kompletnie nie ma sensu, jednak gdy planujemy dużą produkcję, musimy się nad tym zastanowić. Możemy równie dobrze skorzystać z gotowego know-how oraz zwrócić się do firm zajmujących się usługami związanymi z pakowaniem produktów. Polscy przedsiębiorcy w celu docierania do nowych klientów oferują nowe sposoby na radzenie sobie z problemem pakowania produktu. Czasem sam doskonały pomysł nie wystarcza, produkt bez opakowania nie jest postrzegany zbyt pozytywnie, a samo opakowanie pozwala na trzymanie zawartości w ryzach.

Pokrycie sprzedawanego produktu tak cienką warstwą plastiku pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa towaru transportowanego do klienta. Za sprawą wykorzystania materiału syntetycznego zapakowany przedmiot długo takim pozostanie. Warto skorzystać z usług innych.