Grubościomierze wykorzystujące fale ultradźwiękowe

Jestem inżynierem i od lat wykonuję różnego rodzaju pomiary, które są mi potrzebne do wykonywania prac badawczo-rozwojowych na temat rozwoju korozji metali. Dzisiejsza technika pozwala na bezbłędne oszacowanie szkód korozyjnych, ponieważ wykorzystywane są do tego fale ultradźwiękowe. 

Ultradźwięki w badaniu grubości korozji

profesjonalny grubościomierz ultradźwiękowyPrace nad badaniami rozpocząłem dwa lata temu, kiedy zauważyłem, że metalowe elementy mojego garażu pokrywa korozja. Zacząłem się wtedy interesować metodami zwalczającymi ten problem, który – jak doskonale wszyscy wiedzą – jest powszechnie znanym problemem. Żeby dobrać odpowiedni preparat, który pozwala zapobiec korozji, należy sprawdzić, do poziomu jakiej grubości korozja potrafi się „wgryzać” oraz w jakim mniej więcej czasie się rozprzestrzenia doprowadzając cały materiał do opłakanego stanu. Do badania grubości najlepszy jest profesjonalny grubościomierz ultradźwiękowy, który pozwala na uzyskanie dokładnego wyniku oraz ma wbudowane odpowiedniego rodzaju moduły, które odbierają wysyłany sygnał i przy pomocy wzorów obliczają, jaką grubość ma badana zmiana korozyjna na materiale. Dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej metody, nie muszę ręcznie dokonywać obliczeń, które są naprawdę bardzo skomplikowane. Grubościomierz ultradźwiękowy służy mi również w domu, przy codziennych pracach, ponieważ dzięki niemu mogę na przykład szybko sprawdzić jaka jest grubość ściany, aby dobrać odpowiedniej długości wkręta do wiertarki. Moja żona używa to urządzenie w ogrodzie, co znacznie ułatwia jej segregowanie owoców ze względu na ich wielkość. 

Grubościomierz przydaje się nie tyko w pracach laboratoryjnych oraz badawczych, gdyż doskonale sprawdzi się również w każdym domu, dlatego zachęcam do otworzenia się na innowacje techniczne i zrezygnowanie z tradycyjnych urządzeń na rzecz jednego.