Inteligentne domy Fibaro?

Jak działa inteligenty dom Fibaro? Dzięki całemu systemowi detektorów, czujników i włączników dom Fibaro znacznie ułatwia nam korzystanie z domu, dba o nasze bezpieczeństwo oraz pozwala nam znacznie zaoszczędzić. Niezwykle ważnym elementem całego systemu są czujniki, jest to przykład ułatwień, na które mogą liczyć jego użytkownicy i które zapewniają kontrolę nad dwoma podstawowymi zagrożeniami: ogniem i wodą.

Odpowiednie instalacje elektryczne w domu pozwalają zachować w nim całkowite bezpieczeństwo

instalacje elektryczne bydgoszczCzujnik dymu zwany Smoke Sensor to prawdopodobnie najmniejszy tego typu czujnik na świecie, jego niewielki dysk o średnicy 65 milimetrów pełni funkcję nie tylko użytkową ale jest wyrazem minimalistycznego designu. Jego perforowana obudowa nie jest jednak jedynie ozdobą , otwory w niej zrobione zostały ukształtowane w taki sposób, by doprowadzać do czujnika nawet niewielką ilość wykrytego dymu. Jak wiadomo niektóre materiały paląc się, wydzielają niewiele dymu dlatego też specjaliści stworzyli czujnik, który może reagować również na gwałtowne zmiany temperatury lub jej wzrost powyżej zadanej wartości. Jeśli czujnik wykryje zagrożenie to może uruchomić alarm, dzięki temu, że podłączone do niego są odpowiednie instalacje elektryczne Bydgoszcz to miasto, w którym system ten jest najbardziej popularny. Czujnik może również wysłać w wybrany sposób powiadomienia, uniesie rolety, otworzy bramę garażową albo oświetli drogę ewakuacji. Bardzo ważny dla użytkowników jest również fakt, że system Fibaro sam dba o to, by czujnik pozostawał cały czas sprawny, jego prawidłowe działanie jest kontrolowane w ustalonych odstępach czasu, a wbudowane zabezpieczenia chronią go przed celowym, nieautoryzowanym wyłączeniem lub przemieszczaniem.

Podobnym do ognia żywiołem jest woda, a nie ma nic gorszego jak powrót do domu, w którym pękła rura i przez jakiś czas zalewała całe mieszkanie bądź dom. Specjaliści zaradzili również temu problemowi i stworzyli czujnik Fibaro Flood Sensor. Podobnie jak w przypadku czujnika dymu, możliwości czujnika daleko wybiegają poza zwykłe wykrywanie wilgoci. Czujnik został zaprojektowany tak, by mógł wykrywać niebezpieczeństwo zalania również na nierównym podłożu, oraz monitoruje poziom wilgotności i własne położenie.

Źródło: Instalacje elektryczne Bydgoszcz