Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem?

Podczas jazdy autem należy zapewnić bezpieczeństwo swoim najbliższym, a przecież zaliczają się do nich również zwierzęta. Dlatego też przewożąc samochodem psa lub kota musimy pamiętać o tym, że nie może on znajdować się luzem a aucie. Musi być on, a właściwie jego szelki powinny być przypięte do pasów. Bez tego zwierzę nie powinno przebywać w aucie.

Szelki dla psa są konieczne w samochodzie

szelki dla psa do samochoduJazda ze zwierzęciem ma swoje zasady. Pierwsza zasada bezpieczeństwa psa w samochodzie jest taka, że nie należy przewozić go w przypiętej do czegokolwiek obroży. Do jazdy niezbędne są szelki dla psa do samochodu, które sprawiają, że pies nie może przemieszczać się po aucie. Wożenie zwierzęcia bez żadnej kontroli może doprowadzić do wypadku i jest to niebezpiecznie nie tylko dla zwierzęcia, ale dla wszystkich pasażerów. Wiele osób przewozi psa w bagażniku, ale nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nieprzypięty pies w razie nawet małej kolizji może zrobić sobie poważną krzywdę. Szelki, które używane są do zabezpieczenia psa w aucie, muszą być wykonane z miękkiego, ale mocnego materiału. Powinny być to szelki w wersji bezuciskowej tj. z szerokim panelem przednim i rozbudowanymi pasami po bokach. Jest to dla psa najwygodniejsze rozwiązanie. Ważne aby użyte zapięcia były mocne – w żadnym wypadku nie mogą one otworzyć się w czasie jazdy np. podczas nagłego hamowania.

Jak przewozić zwierzęta w aucie? Odpowiedź jest prosta – bezpiecznie. Sprawdzonym sposobem na przewóz kota jest zabezpieczenie jego transportera pasami. Pies natomiast musi mieć założone szelki, odpowiednio dobrane do jego wielkości i siły. Nie można zapominać, że ani psa, ani kota nie można przewozić w samochodzie na smyczy podpiętej do obroży. Mogłoby to zagrozić ich życiu.