Jak dbać o włosy

Wydawać mogłoby się, że włosy to włosy i ich pielęgnacja może być taka sama w każdej sytuacji. Tak jednak nie jest. Jedne włosy potrzebują przede wszystkim nawilżenia, inne natomiast potrzebują częstego odświeżania, gdyż przetłuszczają się co chwile. Jeszcze inne wymagają pielęgnacji przeciwłupieżowej. Zanim zatem zaczniesz kupować specjalistyczne preparaty do włosów określ jakiego rodzaju włosów jesteś posiadaczką. Pamiętaj też o utrwaleniu fryzury dobrym lakierem. 

Jakie preparaty do włosów stosować

lakier do włosówKluczowa będzie odpowiednia pielęgnacja włosów oraz dobór właściwych preparatów do utrwalania fryzury. Zakupić trzeba szampon oraz odżywkę do włosów, a także dobrej klasy lakier. Profesjonalny lakier sprawdzi się zarówno w sytuacjach codziennych, jak i na większe wyjścia. Na rynku jest szeroki wybór tego typu preparatów. Mogą one między innymi wspomagać podnoszenie włosów u nasady, przeciwdziałać przetłuszczaniu się włosów czy też głęboko nawilżać włosy. Preparat należy dobrać do własnych potrzeb. Przydatna będzie też maska do włosów. Można ją stosować nawet dwa razy w tygodniu. Maskę zazwyczaj pozostawia się na włosach kilka minut, a następnie dokładnie spłukuje. Po umyciu należy wysuszyć włosy suszarką lub pozostawić je do naturalnego wyschnięcia. Nie zaleca się chodzić spać z mokrą głową, gdyż włosy mogą wówczas ulec uszkodzeniu. Gdy włosy wyschną można zabrać się za układanie fryzury. Modelowanie natomiast rozpocząć można wówczas, gdy włosy są jeszcze wilgotne. Po ułożeniu fryzury warto ją utrwalić lakierem, aby nie zniszczył jej wiatr czy też inne czynniki. Lakier do włosów jest bardzo pomocny w zakresie przedłużania trwałości fryzury. Na mokre włosy raczej nie stosuje się lakierów. Utrwalić fryzurę należy w momencie, gdy będzie już ułożona.

Pielęgnacja włosów zawsze musi być dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Oprócz systematycznego mycia, odżywiania oraz układania włosów trzeba też co jakiś czas podcinać końcówki włosów u fryzjera. Taki zabieg odświeży fryzurę i sprawi, że będzie się lepiej układała. Tak czy inaczej warto mieć zawsze w torebce lakier, aby w razie potrzeby utrwalić fryzurę. Dzięki temu będzie się świetnie prezentowała cały czas.