Jak minimalizować szkody odzwierzęce?

Wielu właścicieli domków jednorodzinnych ma przy swoich domostwach piękne ogrody oraz mini sady lub nawet całe tereny obsadzone pięknymi drzewkami owocowymi. A to już wiąże się z koniecznością ochrony przed pakami, które w ciągu lata będą z pewnością wyjadały wszystkie mniejsze owoce. Dlatego przy tego rodzaju budowlach koniecznie trzeba stosować różnego rodzaju zabezpieczenia przed ptakami.

 

Tylko wtedy można ochronić swoje ogrody przed wyjedzeniem plonów. Nie ma co się zastanawiać nad sensem takiej inwestycji, można powiedzieć, że jest ona całkowicie nieunikniona. W innym przypadku można pożegnać się z większością plonów i to nie tylko owocowych.

http://www.birdcontrol.net.pl/bird/polski/co-warto-wiedziec.html
Źródło: http://www.birdcontrol.net.pl/bird/polski/co-warto-wiedziec.html

Odstraszacze ptaków służą również do ochrony całych ogródków ponieważ, zwierzęta te nauczyły się wyjadać nawet świeżo posiane nasiona. Ile to razy zdarzyło Ci się narzekać na niską jakość nasion, uważałeś, że zostały posiane i nie urosły z nich warzywa czy owoce ponieważ, były słabej jakości, a tak naprawdę zostały wyjedzone przez ptactwo. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę i nie inwestuje w żadnego rodzaju ochronę, a to jest naprawdę sporym błędem. Przez to można pozbawić się większości plonów i to tak naprawdę na własne życzenie. Dlatego jeżeli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego i masz piękny ogród, w którym planujesz uprawiać owoce oraz warzywa to koniecznie zainwestuj w odstraszacze szpaków, a jeżeli Twoi sąsiedzi hodują ptaki to również niezbędne okażą się odstraszacze gołębi. Oczywiście takie rozwiązania nie zapewniają stuprocentowej pewności ale na pewno zwiększają prawdopodobieństwo, że plony nie zostaną po prostu wyjedzone. Niektórzy uważają, że taka inwestycja jest całkowicie nieopłacalna i rezygnują z tego rodzaju wydatków, a później pojawia się zdziwienie, że nie ma co tak naprawdę zbierać bo wszystko zostało wyjedzone. Dla tych wszystkich negatywnie nastawionych osób, jedynym ratunkiem mogą być wszystkie wyżej wymienione sposoby na skuteczną ochronę różnego rodzaju plonów przed ptakami. Naprawdę warto z tego skorzystać w swoim ogrodzie.