Jak pielęgnować suchą cerę?

Odpowiednia pielęgnacja ma kluczowe znaczenie dla wyglądu skóry. Bez odpowiednich kosmetyków nawet najlepsze kosmetyki do makijażu nie będą wyglądać na twarzy dobrze. Szczególnie każda posiadaczka suchej cery wie jak ważne jest np. odpowiednie nawilżenie. Jakich więc kosmetyków używać by skóra wyglądała młodo i jędrnie?

Cera sucha potrzebuje nawilżających kosmetyków

kosmetyki do cery suchejPodstawą pielęgnacji dla skóry ze skłonnością do przesuszania się jest oczywiście nawilżenie. Źle zaopiekowana sucha cera wygląda szaro i jest nieprzyjemna w dotyku. Warto więc zainwestować w dobre produkty do pielęgnacji takiej cery by nie czuć np. nieprzyjemnego ściągnięcia skóry. Ważne by kosmetyki do cery suchej były delikatne. Bardzo często sucha skóra to też skóra wrażliwa, więc zdecydowanie niepotrzebne jej są produkty z dodatkowymi substancjami zapachowymi czy koloryzującymi. Naturalne kosmetyki to zawsze świetny wybór. Oprócz kremów nawilżających bardzo ważne jest również regularne peelingowanie skóry twarzy. Okolice nosa, czoła oraz brody to często miejsca, na których tworzą się suche skórki, których należy jak najszybciej się pozbyć. Do tego właśnie przyda się peeling i to najlepiej enzymatyczny, ponieważ jest on bardzo skuteczny, a jednocześnie nie podrażnia skóry, tak jak mogą to robić zwykłe mechaniczne peelingi z widocznymi grudkami mające ścierać naskórek.

Każda skóra musi być dobrze nawilżona. Nieważne czy mówimy o cerze normalnej, tłustej czy oczywiście suchej. Jednakże to dla cery suchej najważniejsze są odpowiednie produkty z dobrym składem. Bez odpowiedniego nawilżenia tego typu skóra będzie prezentować się staro, a nakładane na nią podkłady i pudry będą się rolować i uwidaczniać każdą suchą skórkę, co daje niezwykle nieestetyczny wygląd.