Jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy?

 

W bardzo wielu przypadkach możemy uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy i niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Możemy dostać odszkodowania praktycznie za każdy wypadek nawet za złamaną nogę przy przejściu dla pieszych. Żeby jednak uzyskać odpowiednie odszkodowanie to musimy dokładnie wiedzieć, o co w ogóle możemy się ubiegać.

Jak wysokie odszkodowanie uzyskamy z OC sprawcy?

odszkodowanie zdrowotne z oc sprawcyWszystko jest proste, kiedy zgłaszamy uszczerbek na zdrowiu i domagamy się odszkodowania z własnej polisy. Wtedy ubezpieczyciel najczęściej wypłaci nam tyle, po ile się umówiliśmy przy zawieraniu umowy. Sytuacja bardziej komplikuje się, wtedy kiedy zgłaszamy chęć uzyskania odszkodowania z OC sprawcy. Wtedy musimy sami określić, o jakie świadczenie będziemy się ubiegać i najlepiej w takiej sytuacji wynająć dobrego adwokata. Wtedy pomoże nam załatwić wszelkie formalności, a często nie pobiera on żadnej opłaty związanej z rozpoczęciem i zamknięciem sprawy. Wynagrodzenie pobiera sobie dopiero, wtedy kiedy zapłacone zostanie nam odszkodowanie. Odszkodowanie zdrowotne z OC sprawcy składa się z trzech etapów takich jak identyfikacja, oszacowanie oraz uzasadnienie. Na początek musimy wszystko odpowiednio zidentyfikować. Musimy tutaj przede wszystkim ustalić, jakie były koszty leczenia oraz na jakie zasługujemy zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Możemy tutaj także wyliczyć zwrot zarobków, jakie utraciliśmy wyniku wypadku.

Drugim krokiem jest oszacowanie i powinniśmy tutaj na spokojnie przemyśleć jakie niekorzystne zmiany zaszły w naszym życiu po wypadku. W ostatnim kroku uzasadniamy roszczenia i tutaj dzwonimy do Zakładu Ubezpieczeń, aby zgłosić szkodę na osobę. Będziemy tutaj musieli przedstawić wszystkie paragony oraz rachunki za leczenie i pobyt w szpitalu.