Jak zasila się łodzie?

 

W obecnych czasach bardzo popularny stał się aktywny wypoczynek nad wodą. Wiele osób, wybierając się nad jezioro czy morze, wynajmuje lub zakupuje łódź, aby spędzać czas aktywnie. Należy jednak pamiętać że łódź potrzebuje pewnego i stabilnego zasilania.

Jaki akumulator wybrać do łodzi?

akumulatory żelowe do łodziOd kilku lat zmieniło się podejście do wypoczynku nad wodą. Wiele osób obecnie wynajmuje lub też zakupuje skutery wodne albo łodzie, aby spędzać czas w aktywny sposób. Planując długie wycieczki, warto dokładnie sprawdzić,  czy zasilanie naszej łodzi jest odpowiednie. Jak się bowiem okazuje,  akumulatory żelowe do łodzi są narażone na różnego rodzaju niekorzystne czynniki, które mogłyby spowodować ich przedwczesne rozładowanie, a my zostalibyśmy w ten sposób bez źródła zasilania. Dlatego też tak ważne jest aby zakupywać jedynie wysokiej jakości akumulatory do łodzi, najlepiej właśnie żelowe. Dzięki innej technice wykonania, taki akumulator z zasady jest bardzo odporny na te czynniki, które w przypadku akumulatorów elektrolitowych spowodowałyby szybkie ich rozładowanie się. Dodatkowo, w czasie wieczornych wycieczek jachtem czy też łodzią, nasz akumulator będzie narażony także na bardzo niskie temperatury, które co również w przypadku akumulatorów elektrolitowych z pewnością zakończyłoby się ich rozładowaniem. Wybierając odpowiedni akumulator należy pamiętać także o odpowiednim dobraniu jego pojemności. Jest to bardzo ważne, aby energia zgromadzona w akumulatorze starczyła nam na cały okres naszej wycieczki.

Każda łódź czy też jacht musi posiadać odpowiednie źródło zasilania. Do tego służą akumulatory, które muszą być odporne na wstrząsy, czy też szybkie rozładowanie się na skutek różnych niekorzystnych czynników. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie pojemności akumulatora.