Jaka farba jest najlepsza do decoupage?

Moja córka chodzi do szkoły plastycznej. Z związku z tym na co dzień muszę liczyć się z różnymi artystycznymi wydatkami. Ostatnio dostałam od jednej z jej nauczycielek wiadomość na dzienniki elektronicznym, że dzieci na następne zajęcia mają przynieść farby akrylowe do decoupage, ponieważ będą ćwiczyły tą technikę malarską. Nie pozostało mi nic innego, jak zakupić odpowiednie malowidła.

Poszukiwania odpowiednich farb akrylowych do decoupage

farby akrylowe do decoupageUdałam się do znanego mi już bardzo dobrze sklepu plastycznego., aby znaleźć odpowiednie farby akrylowe do decoupage. Wcześniej poszukałam informacji na temat tego, jakie farby są najlepsze do stosowania tej techniki. Trafiłam na publikację, w której wyczytałam że najlepszą są farby dwuskładnikowe. To znaczy takie, które składają się z akrylu oraz spoiwa i nie zawierają innych substancji, jak na przykład rozcieńczaczy. Kolejna ważna cecha farb do decoupage do struktura. Aby można była prawidłowo zastosować technikę decoupage farby muszą być jednolite i gładkie. Wszelkie grudki i zaschnięcia w tubce mogą popsuć pracę. Udało mi się znaleźć odpowiednie farby. Producent zapewniał się jego farby akrylowe są najwyższej jakości i znakomicie nadają się zarówno do decoupage jak i technik pokrewnych. W dodatku farby te miały być bezzapachowe. Bardzo mnie to ucieszyło, bo większość farb tego rodzaju ma bardzo intensywny, drażniący zapach.

Córka była bardzo zadowolona z tych farb. Powiedziała, że były bardzo praktyczne i wygodne w użyciu a ich kolory były żywe i intensywne. To są również bardzo ważne cechy przy dekorowaniu przedmiotów techniką decoupage. Byłam zadowolona, że udało mi się trafić na takie porządne farby. W dodatku ich cena była dosyć przystępna, jak na tak dużą paletę różnych kolorów i barw.