Jaki powinien być zbiornik na olej?

Przechowywanie substancji płynnych zawsze jest bardziej skomplikowane niż przechowywanie ciał stałych. Zbiorniki na nie powinny być odporne na działanie wilgoci, nie nasiąkać, nie rozmiękać. Stosowane są tutaj tworzywa sztuczne, bo drewno by butwiało, a metal mógłby korodować. A przecież nie można do tego dopuścić.

Zbiornik z odpowiednim atestem

zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy z atestemMagazynowanie wody jeszcze nie jest takie trudne. Ale co ze smarami, paliwami, czy nawozami płynnymi? Polecany jest zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy z atestem, w którym można przechowywać także paliwo. Zbiornik mający dwa płaszcze jest lepszy niż zwykły, bo posiada podwójne zabezpieczenie przed wyciekiem. Nawet jeśli wierzchnia warstwa zbiornika zostanie przebita to jest jeszcze druga, wewnętrzna. Jeśli natomiast warstwa środkowa ulegnie zniszczeniu to olej i tak się nie wyleje na zewnątrz. Atesty przy zbiornikach mają głównie zaświadczać o bezpieczeństwie jego stosowania, jak również o tym, że materiały nie wchodzą w reakcje chemiczne z zawartością zbiornika. Warto też patrzeć na atesty związane z palnością danego materiału. Przy olejach i paliwach łatwo o wybuch, zatem im lepszy zbiornik tym lepiej. Kolejna kwestia to to, czy zbiornik jest mobilny czy stacjonarny. Zbiornik mobilny jak sama nazwa wskazuje nadaje się do transportu. Dzięki nim można przewieźć olej od dostawcy do stacji benzynowej. Zbiorniki stacjonarne służą raczej jako miejsce na zapas materiału, by nie było problemu z niedoborami.

Kupując zbiorniki dwupłaszczowe należy sprawdzać z jakiego materiału są one robione, jakie mają atesty, jak również czy nadają się do transportu. Zbiorniki od dobrej firmy będą gwarancją udanego zakupu i bezpiecznego przechowywania materiałów niebezpiecznych. Zbiorniki na olej to zakup inwestycyjny na przyszłość.