Jaki regał magazynowy wybrać?

Prowadząc firmę produkcyjną często spotykamy się z problemem magazynowania części, materiałów, wyposażenia, czy surowców, półfabrykatów i wyrobów gotowych. Rozwiązaniem tego problemu mogą być regały magazynowe półkowe, które bardzo dobrze sprawdzają się w obszarach magazynowania niewielkich części i materiałów. Nie są przeznaczone do palet. Ich przeznaczeniem są inne, drobne elementy, których nie brakuje w firmie.

Regały półkowe zdominowały rynek magazynowy

sprzedaż regałów magazynowych półkowychNa co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich regałów magazynowych? Otóż przede wszystkim należy skupić się na tym co będzie na nich przechowywane. Wówczas można dobrać odpowiednich rozmiarów i kształtów regał. Nie bez znaczenia jest także nośność i materiały wykonania tych konstrukcji. Jeżeli bowiem przechowywane będą części mechaniczne, czy różnego typu ciecze (które są zazwyczaj bardzo ciężkie) trzeba zdecydować się na regały o dużej wytrzymałości na obciążenia, niekiedy wzmocnione konstrukcją metalową. Dla lekkich przedmiotów nie ma takiej konieczności. Nie bez znaczenia jest także materiał wykonania. Powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, nie tworzyć odprysków i nie powodować żadnych innych zanieczyszczeń, które mogą zabrudzić obszar magazynowania. Obecnie sprzedaż regałów magazynowych półkowych stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprawdzają się one bowiem zarówno w dużych firmach do przechowywania niewielkich elementów wyposażenia, surowców i przedmiotów, ale i również w niewielkich przedsiębiorstwach.

Ze względu na swoją niską cenę, a przy tym wysoką jakość wykonania wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na takie rozwiązanie swoich problemów związanych z miejscem do przechowywania drobnych elementów. Regały półkowe są sprzedawane przez wykwalifikowany personel, który rozwieje wszystkie wątpliwości związane z ich użytkowaniem i pomoże dobrać odpowiednią konstrukcję regałową do rodzaju magazynowanych przedmiotów.