Jaki rower wybrać dla dziecka?

Popularnym prezentem sprawianym dzieciom na urodziny oraz komunie są rowery. Jazda na nich to nie tylko doskonała zabawa, ale także troska o zdrowie i kondycję, która zaprocentuje po latach. Dwuślad ćwiczy koordynację ruchową, a także uczy zasad ruchu drogowego, które przydadzą się w przyszłości np. podczas kursu na prawo jazdy. Dla każdego dziecka sprzęt należy wybierać jednak indywidualnie.

Bezpieczne i ładne rowery dziecięce

rowery dla dzieci sklepZanim nabędziemy idealny rower dla naszej pociechy, przyda się wstępnie mały research tematu. Nie wystarczy, by miał on dwa koła i jeździł. Musi spełniać on także odpowiednie normy bezpieczeństwa, posiadać przydatne akcesoria, a także być dopasowany do wieku i umiejętności dziecka. Jeśli chodzi o rowery dla dzieci sklep może zaproponować sporo ciekawych i trafionych opcji. Doradca dobierze odpowiedni model do wzrostu i wagi naszej pociechy, a także podpowie, jakie modele dostosować do wieku oraz płci. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią średnicę kół – im większe koła, tym dziecko powinno być wyższe. Tych informacji na pewno udzieli nam sprzedawca. Oprócz tego, ważną kwestią są funkcjonale akcesoria ochronne i dodatkowe. Do najpotrzebniejszych będą należały kaski, które ochronią główkę dziecka przy upadku, a także ochraniacze na kolana oraz łokcie, które są najbardziej narażone na stłuczenia. Dodatkowym atutem będzie dzwonek lub klakson w zestawie, a także solidne błotniki i osłonka na kierownicę, która utrzyma dłonie w stabilnej pozycji w trakcie jazdy.

Jazda rowerem to doskonała rozrywka i sposób na zdrowie. Ponadto, warto dobrać rower do preferencji estetycznych dziecka, gdyż można wybierać spośród wielu ciekawych dziecięcych deseni, kolorów oraz zdobień. Sprzęt sportowy dla dzieci powinien być nie tylko bezpieczny, ale także ładny. Dobrze dobrany rower to gwarancja bezpieczeństwa dziecka w trakcie zabawy, a także wiele entuzjazmu ze strony najmłodszych.