Jakie są polecane psychoterapie rodzinne?

Z moim rodzicami nigdy nie miałam dobrego kontaktu. Nigdy nie spodziewałabym się jednak, że przez te zaburzone relacje będę miała problemy ze stworzeniem własnej rodziny. Powoli dobiegałam trzydziestki i cały czas miałam problem z mężczyznami. Nie mogłam nikogo przy sobie na dłużej zatrzymać. W końcu dowiedziałam się, że jeśli chce stworzyć udaną relację, najpierw muszę naprawić relacje z rodzicami.

Skorzystaliśmy z polecanej psychoterapii rodzinnej

polecana rodzinna psychoterapia w krakowiePorozmawiałam na ten temat z moimi rodzicami. Okazało się, że są oni chętni na psychoterapię, ponieważ nasze problemy bardzo doskwierają także im. Zaczęłam więc poszukiwania odpowiedniej terapii, która sprawdziłaby się w naszej sytuacji. Była nam potrzebna polecana rodzinna psychoterapia w Krakowie. Całe szczęście moja psycholog poleciła mi bardzo dobry ośrodek zdrowia psychicznego, gdzie można było dostać szybką i profesjonalną pomoc. Zapisałam tam całą rodzinę na terapię grupową, która była bardzo mocno rekomendowana przez poprzednich pacjentów. Wiele osób zwracało uwagę, że jest ona prowadzona przez kompetentne i doświadczonego osoby, które do każdego przypadku podchodzą z pełnym zrozumieniem i starają się wsłuchać w potrzeby pacjentów. Już kilka dni później trafiliśmy z rodzicami na psychoterapię, która okazała się naprawdę owocna w skutkach. Już po pierwszych kilku sesjach z psychologiem każdy z nas czuł się o wiele lepiej.

Nie mogłam uwierzyć w to, że obcy jakby nie patrzeć człowiek był w stanie tak bardzo nam pomóc. Teraz po tym, jak terapia trwa już od dłuższego czasu, wreszcie przestałam przekładać rodzinne problemy na swoje związki i jestem w stanie zbudować zdrową relację mimo swojej trudnej przeszłości. Cieszę się, że w końcu zdecydowaliśmy się na taki krok jak rodzinna psychoterapia, ponieważ każde z nas tego potzrebowało.