Jakie zalety posiada silnik Diesla?

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo obiektom infrastruktury krytycznej. Budynki takie jak chociażby serwerownie, elektrownie czy szpitale muszą bowiem posiadać dodatkowe obwody, które pozwolą przejąć niektóre najważniejsze funkcje w razie awarii. Dotyczy to w szczególności zasilania poszczególnych odbiorników niezbędnych do funkcjonowania całego obiektu.

Zakup agregatu prądotwórczego

nowoczesny agregat prądotwórczy dieselZasilanie najczęściej jest realizowane za pośrednictwem energii elektrycznej. Ta w normalnych warunkach jest przesyłana siecią elektroenergetyczną. Niemniej jednak w razie awarii staje się to niemożliwe. Właśnie dlatego warto wyposażyć budynek w nowoczesny agregat prądotwórczy diesel, który jest w stanie podtrzymać pracę najważniejszych obwodów do czasu przywrócenia pierwotnego zasilania. Na rynku dostępnych jest wiele jednostek, które różnią się między sobą parametrami oraz funkcjonalnościami. W pierwszej kolejności należy dobrać typ jednostki to jest liczbę faz. Możliwy jest bowiem zakup agregatu jednofazowego lub trójfazowego. Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić szczególną uwagę jest moc znamionowa. Przeważnie jest ona podawana w watach lub kVA. W niektórych zastosowaniach bardzo istotny może być również poziom generowanego hałasu, który jest deklarowany w dB.

Pod kątem użytkowym należy zwrócić uwagę również na pojemność zbiornika paliwa, rodzaj paliwa, czy spalanie. Z reguły jednostka jest w stanie pracować na pełnym zbiorniku przez kilka godzin. Wyżej opisane rozwiązanie można bez większego problemu zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. Cena w dużej mierze jest zależna od wybranej opcji, a także producenta. Warto więc zastanowić się nad własnymi potrzebami i wybrać dopasowane rozwiązanie.