Jakie zarękawki wybrać?

W obecnych czasach wszyscy zwracamy uwagę na nasze bezpieczeństwo. Szczególnie dotyczy to branży medycznej ale także i innych branż gdzie ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Jak się okazuje, same rękawiczki, nie są w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa.

Do czego służą zarękawki?

Zarękawki folioweDbanie o właściwe bezpieczeństwo i higienę dłoni jest bardzo ważne, szczególnie w obecnych czasach. Zawsze jednak dbanie o higienę było ważne w przypadku branży medycznej, jak i podczas produkcji żywności. Większość osób sadzi, że same rękawiczki są wystarczającym zabezpieczeniem, ale nie jest to prawdą. Bardzo ważne jest również, aby zapewnić właściwą ochronę również naszym przedramionom, do czego świetnie nadadzą się zarękawki foliowe. Mogą one być używana zarówno podczas pracy na przykład w branży medycznej, jak również aby zachować niezbędne standardy higieny podczas pracy. Zazwyczaj takie zarękawki są wykonane z folii PE, co w pełni zabezpiecza przed tym, aby na powierzchni zarękawków osadzały się jakikolwiek szkodliwe substancje czy też drobnoustroje. W przypadku zarękawków bardzo ważne jest, aby pod ich powierzchnię, nie mogły się dostać żadne szkodliwe substancje. Dlatego też bardzo często zarękawki są wyposażone w specjalne elastyczne gumki. W przypadku zastosowań wymagających stu procentowego bezpieczeństwa bardzo ważne jest, aby zarękawki posiadały odpowiednie certyfikaty, potwierdzające skuteczność takiego zabezpieczenia. Szczególnie ważne jest to w przypadku branży medycznej, jak również w przypadku laboratorium.

Stosowanie specjalnych akcesoriów ochronnych jest szczególnie ważne w branży medycznej. Warto pamiętać o tym, aby stosować ochronę kompleksową, nie koncertując się jedynie na ochronie dłoni. Szkodliwe substancje i mikroorganizmy mogą również gromadzić się na skórze przedramienia.