Kiedy potrzebna jest rewitalizacja pochwy?

 

Jeżeli regularnie się badamy – chodzimy do lekarza ginekologa na cytologię czy badanie usg i jednocześnie jesteśmy tuż po porodzie lub w okresie menopauzalnym, to prawdopodobnie nasz lekarz powiedział nam o zabiegu rewitalizacji pochwy. Jeżeli nie, to bez obaw. Być może u Ciebie taki zabieg po prostu nie był potrzebny. Warto jednak wiedzieć czego dotyczy i kiedy można z niego skorzystać.

Rewitalizacja pochwy poprawi komfort życia kobiety

skuteczna rewitalizacja pochwyKiedy zatem kobieta kwalifikuje się do wykonania zabiegu rewitalizacji pochwy? To badanie najprościej można by określić jako swoiste odmładzanie pochwy. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, tak właśnie jest. Panie po porodzie albo jeszcze częściej, po wielokrotnych porodach, narzekają na tak zwany zespół rozluźnienia pochwy. Na czym to polega? Poród jest dla kobiety ogromnym wysiłkiem i mocno wpływa na jej kondycję. Po porodzie mięśnie stają się nieco słabsze, a skóra się trochę rozciąga. W efekcie, kobiety mogą odczuwać dyskomfort w czasie uprawiania seksu. Częściej wtedy dochodzi do otarć lub występuje suchość pochwy. A to z kolei przekłada się na problemy w sferze intymnej, osłabienie lub całkowity zanik satysfakcji z naszego życia seksualnego, a nawet silną niechęć do jakichkolwiek kontaktów fizycznych. Niewątpliwie taki stan przekłada się na nasze relacje z partnerem. Warto zatem przeciwdziałać, a nade wszystko, uświadomić naszego partnera jaki jest nasz stan, jak się czujemy i jakie są aktualnie nasze potrzeby. Trzeba zatem wiedzieć, że skuteczna rewitalizacja pochwy może znacząco poprawić nasz komfort życia.

Zabieg ten można przeprowadzać w każdym wieku, ponieważ i problem ten może dotyczyć kobiet w każdym wieku. Nasz stan nie musi być związany wyłącznie z porodami, które przeszłyśmy, ale również na przykład z okresem menopauzalnym.