Kupno suplementów dla konia

Ostatnio mojemu sąsiadowi urodził się w stajni mały źrebak. Nie ukrywał on, że nie ma zamierza zajmować się zwierzakiem. Zamierzał go jak najszybciej sprzedać do rzeźni. Nie mogłam na to pozwolić. Zdecydowałam się go, jak najszybciej zabrać do siebie. Niestety, dopiero po czasie dowiedziałam się, że źrebak został zbyt wcześnie zabrany od klaczy, przez co teraz potrzebował dodatkowego wzmocnienia.

Zalety wydajnych suplementów dla koni

wydajne suplementy dla koniaWeterynarz powiedział mi, że powinnam podawać mu witaminy dla źrebaków. Polecił mi on nawet wydajne suplementy dla konia. Dowiedziałam się od niego, że te witaminy posiadają zbilansowany skład, który jest odpowiedni dla źrebiąt, a także koni w okresie intensywnych treningów i w stanie po chorobowym. W ich składzie można znaleźć między innymi kreatyninę, biotynę oraz kwasy Omega 3 i Omega 6, których często brakuje źrebakom zbyt wcześnie odłączonych od matki. Oprócz tego w ich składzie znajdują się aminokwasy oraz witamina C i witaminy z grupy B. Wszystkie te składniki są niezwykle ważne do prawidłowego wzrostu konia oraz zachowania zdrowia. Zachęcona tymi informacjami, zdecydowałam się od razu udać do sklepu zoologicznego, gdzie można było kupić taki preparat i jeszcze tego samego dnia, zaczęłam podawać go mojemu konikowi. Szybko przekonałam się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór.

Przede wszystkim dlatego, że sposób podawania tych witamin i suplementów był bardzo prosty. Wystarczyło jedną miarkę proszku dosypać do paszy bazowej. Koń nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, że w jedzeniu ma dodatek suplementów, dlatego zjadał wszystko ze smakiem. Ja z kolei bardzo szybko przekonałam się, że dzięki tym suplementów konik rośnie szybko i nie ma problemów zdrowotnych, których mogłabym się spodziewać.