Kupno zimowej kurtki

Co roku staram się kupować nową kurtkę na zimę. Wiem, że moda się zmienia, a poza tym, nie będę ukrywać, że z roku na rok coraz bardziej tyje i często zeszłoroczne kurtki, po prostu na mnie nie pasują. Tak było i tym razem. Zbliżały się pierwsze mrozy, dlatego zdecydowałam się odświeżyć swoją garderobę. Udałam się do sklepu po zakup odpowiedniej kurtki.

Zdecydowałam się na kurtkę z alpaki

zimowe kurtki z alpakiPrzejrzałam kilka wzorów i fasonów, ale nie miałam pojęcia, co mogłabym dla siebie kupić. Całe szczęście z pomocą przyszła mi sprzedawczyni. Dowiedziałam się od niej, że w tym roku bardzo modne są zimowe kurtki z alpaki. Kurtki z alpaki są bardzo często wybierane przez klientów, którzy cenią sobie szyk i elegancję, ale również praktyczność na co dzień. Takie kurtki są bardzo ciepłe i pasują do wielu stylizacji. W środku są ocieplane wełną z alpaki. Można je prać chemicznie lub mechanicznie w niskiej temperaturze. Przymierzyłam kilka takich kurtek. Jedna z nich wydawała mi się szczególnie pasować do mojego typu urody. Była zapinana na suwak oraz miała kilka głębokich kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych. Można ją było zapiąć pod samą szyję, a na dole miała ściągacz, dzięki czemu ciepło nie uciekało spod materiału. Właśnie czegoś takiego potrzebowałam. Nie wahałam się i od razu ją zakupiłam, ponieważ w moim rozmiarze i w wybranym przeze mnie kolorze, pozostała już tylko jedna sztuka.

Bardzo szybko zorientowałam się, że to był idealny wybór. Kurtka była niezwykle wygodna i ciepła. Chodziłam w niej przez całą zimę. Materiał był ciepły i gruby, ale jednocześnie cała kurtka nie była sztywna i można w niej było wygodnie siadać np. w autobusie. Dwustronny suwak gwarantował, że nie będzie się ona przypadkowo rozpinała, co było równie wygodne i praktyczne.