Kwiaty zachwycające zimą

Wśród roślin, których szczególna uroda widoczna jest zimą, znajdują się grudniki. Niektóre okazy są tak duże, że do ich uprawy niezbędne są naprawdę duże donice. Jak je hodować i o czym pamiętać, aby zachwycały nasze oczy obfitością kwiatów?

Przede wszystkim warunki, które im zapewniamy muszą być zbliżone do tych, w których żyją w warunkach naturalnych. Latem o wiele lepiej będą czuły się na zewnątrz. Pojemnik z nimi najlepiej

http://www.modernline.info.pl/mala-architektura/donica-regular-z-podstawka
Źródło: http://www.modernline.info.pl/mala-architektura/donica-regular-z-podstawka

powiesić pod daszkiem czy drzewem. Świeże powietrze, na którym się znajdą, będzie roślinę stymulowało do zawiązania pąków. Do mieszkania grudniki mogą trafić z powrotem przed pierwszymi przymrozkami. W sezonie zimowym należy zapewnić im dużo światła słonecznego, ale jednocześnie temperatura wokół nie powinna przekraczać 15 stopni. Roślinę podlewamy tylko raz na dwa tygodnie. Nie należy przejmować się marszczeniem liści – wymuszona susza to kolejny czynnik, który sprzyja wiązaniu pąków. Luty to czas, kiedy grudniki warto zacząć nawozić. To również wspomoże je w zawiązywaniu pąków. Idealnie sprawdza się odżywka do kaktusów lub storczyków. Roślinę podlewamy nawozem jedynie do połowy lata. Roślinę możemy samodzielnie rozmnożyć w warunkach domowych. Wystarczy od rośliny matecznej odciąć pęd, która ma przynajmniej rok, a następnie po odczekaniu kilku dni i zabliźnieniu się ran sadzonkę umieszczamy w ziemi. Nigdy nie należy sadzić sadzonki od razu po odcięciu od rośliny matecznej – będzie to bowiem otwarta brama dla bakterii i grzybów, co spowoduje zamieranie sadzonki.