Łóżka domki dla dzieci

Dla dzieci łóżko nie służy tylko do spania, ale także do zabawy. Maluchy często trzymają w nich swoje ulubione przytulanki, które zajmują dość sporo miejsca, dlatego warto wybierać nieco większe modele łóżeczek, aby dziecko czuło się w nich komfortowo.

Z czego są wykonane łóżka domki?

łóżko domek podwójnePrzeważnie dostępna na rynku łóżka dla dzieci mają podobne wykonanie i dzielą się ze względu na wiek maluchów. Dla najmłodszych przeznaczone są łóżeczka ze szczebelkami, gdyż zabezpieczają je przed wypadnięciem. Dla starszych pociech, które potrafią się już samodzielnie przemieszczać, najlepsze są łóżka z częściowymi zabezpieczeniami w postaci barierek. Większość z nich posiada dość wysokie nóżki, co może stanowić pewne utrudnienie dla dzieci. W ostatnich latach dużą popularność zyskało łóżko domek podwójne, które nie posiada nóżek. Poziom spania znajduje się na równi z podłogą, dzięki czemu nie ma ryzyka wypadnięcia, a do tego każde dziecko poradzi z wchodzeniem i wychodzeniem z niego. W sprzedaży znajdziemy łóżka domki dla jednego lub dwójki dzieci, które mają bardzo prostą konstrukcję, gdyż stanowi ona jedynie szkielet domku. Dzięki temu można dowolnie udekorować miejsce do spania, tworząc spersonalizowane łóżko. Jedyne co trzeba dokupić to odpowiednio wysoki materac. Podwójne łóżka są idealne dla bliźniąt lub nawet dla maluchów w podobnym wieku, ponieważ mogą z niego korzystać nawet do siódmego – ósmego roku życia. Są one przede wszystkim bezpieczne i funkcjonalne, zwłaszcza jeżeli wybierzemy model z szufladą pod dnem.

Z pewnością każde dziecko będzie zadowolone z takiego modelu łóżeczka, ponieważ może być świetnym miejscem do zabawy. Przykrywając je dużym kocem, można tworzyć prawdziwy domek, w którym dziecko będzie mieć swój własny świat.