Mocne kołowrotki do wędki

Łowienie ryb w morzu rządzi się specyficznymi prawami. Wędkarz, który na co dzień łowi w stojących wodach słodkich może mieć znaczny problem z przyzwyczajeniem się do łowienia morskiego. Niemniej jednak pierwszą rzeczą od której powinien zacząć przyszły wędkarz morski jest zakup odpowiedniego sprzętu do łowienia ryb z łodzi lub z plaży.

Polecane kołowrotki morskie

kołowrotek morski mikadoDo tego by złowić rybę potrzebować będziemy zawsze przynajmniej czterech składowych. Pierwszą z nich jest oczywiście wędka, drugą kołowrotek, trzecią bardzo mocna żyłka lub też plecionka i ostatnią kwestią jakiej nie można pominąć jest właściwa przynęta. Chciałbym dziś skupić się jedynie na kołowrotkach bowiem o całej reszcie można pisać wielostronicowe tomy. Kołowrotek do łowienia w morskich falach musi być przede wszystkim bardzo wytrzymały. Duży dorsz, łosoś czy troć mogą bowiem być niezwykle silne. W czasie holowania takiej ryby spore obciążenie spoczywa na kabłąku, który jest częścią kołowrotka. Jeśli chodzi sprzęt jakim jest kołowrotek morski Mikado jest firmą, która w ostatnich latach wypuściła na polski rynek kilka naprawdę świetnych produktów. Zachęcam by się z nimi zapoznać bowiem mogą się nam one bardzo spodobać. Kołowrotki te świetnie leżą w ręku i są doskonale wyważone. Posiadają najczęściej pięć łożysk klasycznych oraz jedno oporowe. Dzięki takiemu połączeniu możemy być pewni, że kołowrotek ten będzie pracował bardzo cicho i płynnie.

W przypadku łowienia morskiego nie musimy wykonywać bardzo dalekich rzutów bowiem często łowi się z łódki lub z molo. Pamiętajmy jednak, że głębokość wody może być bardzo duża więc najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kołowrotki z dużą szpulą. Będziemy w stanie zmieścić na niej bardzo dużo żyłki lub plecionki co da nam komfort przy łowieniu w głębinach.