Mocne siatki przeciw ptakom

 

Mieszkańcy miast, posiadający balkony, nierzadko zmagają się z intruzami w postaci srok, wróbli czy gołębi. Ich obecność zawsze związana jest z bałaganem, hałasem i też odchodami na posadzce. Taki balkon nie nadaje się do użytku.

Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

tania siatka balkonowa na ptakiWiele osób wkłada sporo pracy w urządzenie balkonu

buykamagrausa.com

, który staje się dumą domowników. Nierzadko na balkonach jest sporo kwiatów, które nie tylko stanowią dekoracje, ale też osłaniają go przed wiatrem. To, co dla domowników jest użyteczną powierzchnią, również przydaje się ptakom, gdyż stanowi idealne miejsce na gniazdo. Szczególnie uciążliwe są gołębie, które są bardzo hałaśliwe, robią dużo zamieszania i także zanieczyszczają powierzchnię balkonu. Dlatego też nie masie co dziwić, że tak wiele osób woli zabezpieczyć balkon przed ich odwiedzinami niż narażać się na zniszczenia. Jedni właściciele balkonów, decydują się na zakup atrapy drapieżnika, którego obawiają się gołębie, a inni wolą postawić na mechaniczną osłonę balkonu poprzez założenie siatki. Z pewnością drugie rozwiązanie jest bardziej skuteczne, gdyż nie daje szans ptakom na przedostanie się do środka. Jednakże musi ona być właściwie zamontowana, aby nie została wolna przestrzeń, którą mogą wykorzystać gołębie. Tania siatka balkonowa na ptaki daje stu procentowe zabezpieczenie, ponieważ posiada odpowiednio małe oczka. W sprzedaży można znaleźć kilka rodzajów siatek, które są wykonane z wytrzymałej żyłki polietylenowej, wykazującej dużą wytrzymałość.

Montaż takiej siatki jest bardzo prosty i dodatkowo nie wymaga zastosowania żadnych narzędzi. Kupując ją na metry, można ograniczyć do minimum koszty jej nabycia. Za metr kwadratowy siatki przeciw gołębią należy zapłacić zaledwie cztery – pięć złotych.