Montaż centralnego odkurzacza

Rynek urządzeń elektrycznych do sprzątania znacząco się poszerzył w ostatnich latach, ponieważ postęp technologiczny umożliwił wprowadzenie wielu udogodnień. Dzisiejsze odkurzacze, to nie to samo co jeszcze dwie dekady temu.

Ile gniazdek ma centralny odkurzacz?

gniazdo centralnego odkurzaczaUżywając tradycyjnego odkurzacza, musimy go za sobą ciągnąć przez wszystkie pomieszczenia, a przy tym uważać i pamiętać o przełączaniu kabla zasilającego. To spore utrudnienie, zwłaszcza jeżeli mamy do wysprzątania kilka pokojów lub nawet pięter. W takiej sytuacji znacznie lepiej się sprawdzają odkurzacze centralne, ponieważ sprzątamy jedynie rurą ssącą. Pewnie wiele osób się teraz zastanawia, jak to możliwe? Jednak modele centralne to umożliwiają, ponieważ są na stałe zamontowane w oddzielnym pomieszczeniu, takim jak garaż połączony z budynkiem mieszkalnym, kotłownia czy piwnica, a cała instalacja jest wykonana w ścianach i podłogach domu. Co prawda wymaga to nieco pracy i też dlatego wykonuje się ją na etapie wykańczania wnętrz, aby nie musieć kuć ścian i zrywać podłóg. Gniazdo centralnego odkurzacza może się znaleźć dosłownie wszędzie. Głównym założeniem tego sprzętu jest możliwość sprzątania bez hałasu, bez kabla zasilającego i bez samego urządzenia. Wystarczy rurę podłączyć do gniazdka i można wyczyścić każdy kąt. Żeby można było to robić wygodnie, zalecane jest wykonanie kilku gniazdek w każdym większym pomieszczeniu. Ponadto rura ssąca, którą się używa do sprzątania, jest automatycznie chowana w ścianie, zatem nie ma konieczności jej zwijania czy wyciągania na zapas.

Dzięki centralnemu odkurzaczowi, można bez kłopotu, jednocześnie sprzątać kilka pięter i to z zasilania jednego urządzenia. Można go kupić w internecie w nieco niższej cenie niż u pośredników, jednakże do ceny trzeba zawsze doliczyć koszt montażu i wykonania instalacji.