Na co jest miód kwiatowy?

W małej podkarpackiej wsi mój dziadek Franek ma mała pasiekę. Wszyscy w rodzinie kochamy jego wyśmienite, zdrowe miody. Pasieka, pszczoły pasja i całe życie dziadka. Pasiekę odziedziczył po swoim ojcu, który również całe życie poświęcił produkcji miodów.

Miód kwiatowy w prezencie dla dziadka pszczelarza

miód kwiatowy niska cenaJedziemy z rodzicami w odwiedziny do dziadka Franka. Chcemy mu kupić wyjątkowy miód w prezencie. Interesuje nas najbardziej miód kwiatowy niska cena byłaby super bo miody są dosyć drogie. Znaleźliśmy blisko nas rodzinną pasiekę, która miała taki miód w dobrej cenie. Kupiliśmy dziadkowi miód kwiatowy bo ma on zdrowotne właściwości. Zawarta w miodzie łatwo przyswajalna glukoza doskonale odżywia serce, główną pompę naszego organizmu i zapobiega chorobom układu krążenia: chorobie wieńcowej i miażdżycy. Miód wielokwiatowy jest także strażnikiem naszej odporności i znakomitym „naturalnym lekiem” w walce z przeziębieniem czy grypą. Miód był wprost idealny na prezent dla naszego ukochanego pszczelarza. Miód był dodatkowo był szklanym słoiczku z piękną kolorową etykietą. Wyglądał naprawdę bardzo fajnie. Razem z dziadkiem spróbowaliśmy miodu ze świeżym wiejskim chlebkiem, naprawdę był wyśmienity. W smaku był bardzo delikatny, lekko słodki. Nigdy nie jedliśmy takiego miodu. Wszystkim bardzo smakował a dodatkowo był bardzo zdrowy i dostarczał dużo energii. Pomógł się nam rozluźnić, odprężyć.

Miody wielokwiatowe to duża grupa miodów, która jest jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych produktów pszczelich. Różnią się smakiem, barwą i walorami zdrowotnymi. Miód wielokwiatowy nazywany jest miodem tysiąca kwiatów, ponieważ powstaje z różnych roślin, zarówno uprawnych, jak i dziko rosnących. Miody te robią się bardzo popularne.